گوگل سرانجام سرویس پیکاسا را تعطیل کرد

همزمان با عرضه‌ شدن Google Photos در سال گذشته، بسیاری از افراد معتقد بودند که گوگل سرویس بزرگ و محبوب پیکاسا را تعطیل خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد و تا به امروز این سرویس فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای ادامه داد تا اینکه گوگل تصمیم به بازنشسته کردن این سرویس گرفت و حالا […]

همزمان با عرضه‌ شدن Google Photos در سال گذشته، بسیاری از افراد معتقد بودند که گوگل سرویس بزرگ و محبوب پیکاسا را تعطیل خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد و تا به امروز این سرویس فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای ادامه داد تا اینکه گوگل تصمیم به بازنشسته کردن این سرویس گرفت و حالا این شرکت قصد دارد تمرکز اصلی خود را بر روی Google Photos قرار دهد.

شاید برایتان جالب باشد که یک شرکت بخواهد دو سرویس مربوط به مدیریت تصاویر را به صورت همزمان پشتیبانی کند. اما موضوع جالب‌تر این است که گوگل اعلام کرده پیکاسا برای همیشه تعطیل نخواهد بود و تنها برای چندین ماه، این سرویس از دسترس کاربران خارج می‌گردد و این یعنی احتمال بازگشت این سرویس و حتی جایگزینی مجدد آن با Google Photos نیز وجود خواهد داشت.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در مورد نسخه‌ی Desktop از اپلیکیشن پیکاسا، گوگل اعلام کرده که این نرم‌افزار از تاریخ 15 مارس (25 اسفند ماه) به بعد دیگر به‌روزرسانی نخواهد شد و کاربران می‌توانند از این نرم‌افزار به صورت سابق استفاده کنند. از سوی دیگر، سرویس اینترنتی این نرم‌افزار نیز تا تاریخ 1 مِی (29 اردیبهشت) به صورت کامل کار خواهد کرد و از این تاریخ به بعد، فعالیتش را متوقف خواهد کرد. و باز هم امکان ویرایش، پاک کردن و انجام کارهای مخلتف بر روی آلبوم‌های کاربران به صورت آنلاین وجود خواهد داشت و تنها از این تاریخ به بعد کاربران نمی‌توانند کارهای ختلفی همچون ساختن، سازمان‌دهی کردن و … آلبوم‌های خود را انجام دهند.

آیا گوگل، نکسوس بعدی را با همکاری کمپانی چینی هوآوی تولید خواهد کرد؟

شاید تا اینجا کمی گیج شده باشید، اما گوگل باز هم کاربران را بیش از این سردرگم کرده و اعلام کرده که امکان مشاهده تصاویر قبلی که کاربران در پیکاسا ذخیره کرده‌اند، از طریق Google Photos وجود دارد!

هنوز مشخص نیست که دلیل اصلی گوگل برای انجام این کار و بستن سرویس پیکاسا چه بوده، اما واضح است که این شرکت می‌خواهد کاری بزرگ را در این زمینه انجام دهد.