تازه های تکنولوژیویژه

اپلیکیشن جدید گوگل به کاربران در تصادف جاده ای کمک میکند

گوگل با ساخت این اپلیکیشن تلاش دارد تا به کاربران در تصادفات جاده ای کمک کند. این تکنولوژی که بخشی از برنامه امنیت شخصی یا Personal Safety گوگل است قابلیت تشخیص تصادفات جاده ای را دارد.

این برنامه بطور تصادفی در گوگل پلی منتشر شده و یکی از توسعه‌دهندگان xda نیز تصاویری از آن تهیه کرده است. کارکرد این اپلیکیشن بدین صورت است که در صورت تشخیص احتمال تصادف ، از کاربر خواسته میشود تا تائیدیه سلامت خود را اعلام کند. در غیر اینصورت گوشی پیکسل بطور خودکار با اورژانس تماس میگیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تک نیوز و بر اساس اسکرین شات های منتشر شده بنظر میرسد که تائیدیه سلامت کاربران در دو مرحله انجام میگیرد. در این برنامه گوگل با استفاده از صداهای محیطی ای که از طریق میکروفون میشنود میتواند احتمال تصادف را تشخیص دهد. همانند قابلیت الکسا گارد صدای شکستن شیشه میتواند به این تشخیص کمک کند.

البته صداهای محیطی ممکن است این برنامه را به اشتباه بیاندازد. بدین طریق گوگل از کاربران خواسته است که در مواقع لزوم و ارسال اطلاعات اشتباه ، اطلاعات صحیح در اختیار دستگاه قرار بگیرد تا تشخیص در دفعات بعدی با دقت بیشتری انجام گیرد.

احتمالا این قابلیت در مراسم پیش روی گوگل به عنوان یکی از قابلیت های پیکسل 4 عرضه خواهد شد. باید منتظر باشیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن