گوگل در حال کار روی نسل آینده باتری هاست

برطبق گزارشات منتشر شده اخیر از سوی اهالی ردموند، گروهی از محققان و مهندسان گوگل مشغول کار بر روی فناوری جدیدی به منظور بهینه سازی و پیشرفت باتری‌های نسل آینده تلفن‌های همراه هستند. ظاهرا افراد این تیم، مجموعه‌ای از اعضای پروژه Google X هستند که پیش از این مسئول تولید و نظارت بر پروژه‌هایی از […]

برطبق گزارشات منتشر شده اخیر از سوی اهالی ردموند، گروهی از محققان و مهندسان گوگل مشغول کار بر روی فناوری جدیدی به منظور بهینه سازی و پیشرفت باتری‌های نسل آینده تلفن‌های همراه هستند.
ظاهرا افراد این تیم، مجموعه‌ای از اعضای پروژه Google X هستند که پیش از این مسئول تولید و نظارت بر پروژه‌هایی از قبیل ماشین‌های بدون راننده و اتوماتیک و Project Loon برای گوگل بوده‌اند. در همین رابطه مجله معتبر و موثق وال‌استریت ژورنال این چنین گزارش می‌دهد که :
در اواخر سال 2012 میلادی گروهی به رهبری دکتر Ramesh Bhardwaj، از کارشناسان اسبق شرکت بزرگ اپل که شاغل در بخش باتری گجت‌های هوشمنداین شرکت بودند، شروع به انجام آزمایش روی باتری‌های توسعه یافته توسط اعضای تیم برای استفاده در دستگاه‌های تولید شده توسط گوگل نموده‌اند. حدود یک سال بعد از این ماجرا نیز تعدادی از افراد آشنا و صاحب‌نظر در حوزه فناوری باتری‌ها، که ممکن است توسط خود گوگل ایجاد شده باشند، به تماشای این فناوری جدید دعوت شدند.
در ابتدا از اهداف مهم و اصلی این پروژه افزایش طول عمر باتری تلفن‌های هوشمند بود، ولی گزارشات جدید این‌گونه روایت می‌کنند که علاوه بر موضوع فوق‌الذکر، تلاش این تیم روی بهبود فناوری به کار رفته در سایر گجت‌های هوشمند نیز متمرکز شده است.
در حال حاضر این گروه به رهبری دکتر Bhardwaj در تلاش برای عملی کردن اهداف خود در رابطه با فناوری یون لیتیوم فعلی و برش لبه باتری جامد برای سایر گجت‌های گوگل، مانند عینک و لنزهای اندازه‌گیری گلوکز می‌باشند.
انتظار می‌رود گوگل از این فناوری جدید در دیگر پروژه‌های خود نیز مانند اتومبیل‌های بدون نیاز به راننده استفاده کند. شکی نیست با توجه به افزایش روز افزون علاقه کاربران به سمت ساعت‌های هوشمند و افزایش میزان توجه‌های شرکت‌های سازنده این گجت، این فناوری روز به روز به سمت کوچک‌تر شدن حرکت نماید. با کوچکتر شدن گجت‌های هوشمند باید در نظر داشت که فناوری باتری این دستگاه‌ها باید به گونه‌ای عملکرد مفیدی از خود نشان دهد که با کاهش اندازه، قدرت آن افزایش یابد.

به‌روزرسانی جدید نقشه‌خوان گوگل اندروید، امکان اضافه کردن چند مسیر به مقصد را فراهم خواهد کرد