تازه های تکنولوژی

گوگل باید با موتور جستجوی داخلی جایگزین شود

دبیر شورای امنیت عالی فضای مجازی بر لزوم پیش رفت در حوزه شبکه ملی اطلاعات گفت. وی با انتقاد از توسعه کلاسیک شبکه های داخلی در حوزه فناوری، بر توجه بیش تر در این زمینه تاکید داشته و استفاده از شبکه های بومی در کشور را یکی از ارکان مهم جامعه در حوزه ارتباطات و فناوری دانست.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، ابوالحسن فیروزآبادی با تاکید بر این نکته که در حدود 90 درصد ایرانیان از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند و استفاده از پیام رسان های داخلی هنوز در میان مردم جا نیفتاده است افزود: همانطور که وزارت ارتباطات اینترنت جهانی را با تلاش بسیار به کشور می آورد و توزیع می کند؛ انتظار می رود تا اینترنت داخلی را نیز توسعه داده تا در زمینه فضای مجازی به خود کفایی برسیم.

فیروزآبادی از استفاده از گوگل که زیرساخت ها و اطلاعات آن از آمریکا وارد می شود انتقاد کرده و افزود: وقتی یک مکان را در گوگل سرچ می کنیم، این موتور جستجو پیشنهادهایی را برای ما می آورد که پول آگهی بیش تری داده باشند. حتی ممکن است گوگل مکان هایی را به ما پیشنهاد کند که مناسب نبوده و یا برای ما خطر آفرین باشد. وی از لزوم دستیابی به استقلال و حاکمیت در حوزه فضای مجازی سخن گفته و افزود که تا دستیابی به یک شبکه ملی اطلاعات به منظور ارسال پیام و جستجو، راه درازی مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن