گوگل اپلیکیشن Hangouts را به سرویس‌های Chat و Meet تقسیم می‎کند

اوایل سال جاری میلادی، گوگل اعلام کرد که در تاریخ 5 اردیبهشت‎ماه اکثر اپلیکیشن‎های شخص‌‎ثالثی که از Hangouts استفاده می‎کنند بسته خواهند شد. این شرکت اعلام کرد که قصد بازنشته کردن Hangouts را ندارد ولی در حال کار بر روی تجربه‎ی جدیدی برای این اپلیکیشن با تمرکز بر جلسات کاری است. روز گذشته، شرکت گوگل […]

اوایل سال جاری میلادی، گوگل اعلام کرد که در تاریخ 5 اردیبهشت‎ماه اکثر اپلیکیشن‎های شخص‌‎ثالثی که از Hangouts استفاده می‎کنند بسته خواهند شد. این شرکت اعلام کرد که قصد بازنشته کردن Hangouts را ندارد ولی در حال کار بر روی تجربه‎ی جدیدی برای این اپلیکیشن با تمرکز بر جلسات کاری است.

روز گذشته، شرکت گوگل تایید کرد که تصمیم گرفته است Hangouts را به دو اپلیکیشن مجزا تقسیم کند یعنی Meet و Chat. اپلیکیشن Meet یک سرویس برگزاری جلسات ویدئویی است که بایستی سبب شود که پیوستن به جلسات کاری ساده‎تر شود، در حالی‎که اپلیکیشن دوم یک اپ پیام‎رسانی با تمرکز بر گفتگوهای گروهی است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

سرویس جدید از کنفرانس‎های ویدئویی تا حداکثر 30 نفره پشتیبانی می‎کند و کاربران نیاز به ساخت یک اکانت یا دانلود چیزی اضافه ندارند. کاربرانی که بخواهند در یک کنفرانس ویدئویی شرکت کنند به سادگی بایستی از طریق یک لینک به اشتراک‎ گذاشته شده این کار را انجام دهند.

اپلیکیشن Hangouts Meet هم‎چنین به کاربران اجازه می‎دهد از طریق اپ سالنامه، یک دعوت‎نامه با ایمیل یا زمانی که یک لینک به اشتراک‎ گذاشته شده را دریافت می‎کنند به یک کنفرانس ویدئویی بپیوندند. این خدمات ویدئویی با G Suite ادغام می‎شود تا کاربران بتوانند به صورت خودکار از اپلیکیشن سالنامه تمامی اطلاعات لازم برای هر جلسه را دریافت کنند.

دومین سرویسی که گوگل معرفی کرده Hangouts Chat است که مخصوصا برای گفتگوهای گروهی طراحی شده است. به همراه آن اتاق‎های مجازی و اختصاصی می‎آید که اجازه به شروع گفتگوهای گروهی را می‎دهد. مشابه با اپلیکیشن Meet، اپ Chat به طور کامل با G Suite ادغام می‎شود تا کاربران قادر باشند از گوگل درایو و Google Docs محتویات خود و هم‎چنین تصاویر و ویدئوها را به اشتراک بگذارند تا امکان مشاهده‎ی آن‎ها در گفتگوها وجود داشته باشد.

اپلیکیشن Hangouts Chat دارای چندین قابلین نظیر ربات‎های گفتگو، پشتیبانی از Google App Script و یکپارچکی با اپلیکیشن‎های شخص‎‌ثالث است. این سرویس به خصوص دارای ربات هوشمندی به اسم @meet است که در داخل پلت‎فرم Hangouts تعبیه شده و از پردازش طبیعی زبان و هم‎چنین یادگیری ماشینی برای برنامه‎ریزی خودکار جلسات استفاده می‎کند.

براساس گفته‎ی گوگل، سرویس جدید Hangouts Meet از روز گذشته در اختیار کاربران قرار گرفته و در طول چند هفته‎ی آینده تمامی کاربران G Suite در طی مراحل مختلف آن را دریافت خواهند کرد. آن‎دسته از افرادی که مایل باشند اپلیکیشن Hangouts Chat را محک می‎زنند می‎توانند از طریق طرح Early Adopter Program برای این منظور اقدام کنند.