شناسایی بیماری چشمی مرتبط با دیابت توسط هوش مصنوعی گوگل

دیابت یکی از بیماری‌های جدی است که می‌تواند منجر به عوارض دیگری نیز شود. برای مثال در برخی موارد، می‌تواند منجر به قطع پا، یا در موارد دیگر به دلیل رتینوپاتی دیابتی منجر به کوری چشم شود. با این حال، گوگل امیدوار است که با استفاده از هوش مصنوعی بتواند عوارض دیابت را شناسایی کرده […]

دیابت یکی از بیماری‌های جدی است که می‌تواند منجر به عوارض دیگری نیز شود. برای مثال در برخی موارد، می‌تواند منجر به قطع پا، یا در موارد دیگر به دلیل رتینوپاتی دیابتی منجر به کوری چشم شود. با این حال، گوگل امیدوار است که با استفاده از هوش مصنوعی بتواند عوارض دیابت را شناسایی کرده و به درمان زودهنگام آن‌ها کمک کند.

این چطور ممکن است؟ در درمان‌های منظم، پزشکان به تصاویر چشم بیمار نگاه می‌کنند و آسیب‌هایی را مانند میکروآنوریسم، خونریزی و اگزودای سخت را شناسایی می‌کنند، تمام این آسیب‌ها نشان دهنده خونریزی و نشت مایع است. بنابراین گوگل چنین کاری را با ایجاد مجموعه‌ای از داده‌های 128،000 تصویر انجام داده است که هر کدام از آن‌ها توسط 3-7 چشم پزشک از یک پانل 54 چشم مورد بررسی قرار گرفته و این اطلاعات به کامپیوتر داده می‌شود تا سلامت چشم یا نشانه‌ای از رتینوپاتی دیابتی تشخیص داده شود.

سیستم حضور و غیاب دقیق کارکنان با ادغام شدن یک هوش مصنوعی به آن

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

به گفته گوگل، آن‌ها پس از آن الگوریتم خود را در برابر 7 یا 8 پانل چشم پزشک ایالات متحده تست کرده و به این نتیجه رسیدند که نتایج آن‌ها همانند تشخیص پزشکان است. در حالیکه این یک نمونه عالی از یادگیری ماشینی به صورت کاربردی است، گوگل امیدوار است که سرعت و دقت الگوریتم آن‌ها بتواند در مناطقی از جهان مورد استفاده قرار گیرد که دسترسی به پزشک و تجهیزات اسکن دشوار باشد، همچنین الگوریتم آن‌ها بتواند به سرعت بیمارانی که به معالجه نیاز دارند را شناسایی کند.