مترجم گوگل حالا در اپلیکیشن‌های تمام گوشی‌های اندرویدی قابل استفاده است

اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته، گوگل یک قابلیت بسیار کاربردی و مفید را برای ترجمه سریع متون به اپلیکیشن اندروید مترجم خود یعنی Google Translator اضافه کرد. متأسفانه این قابلیت تنها روی دستگاه‌هایی کار می‌کرد که نسخه 6 اندروید یعنی مارشمالو را اجرا می‌کردند و نسخه‌های پایین‌تر این سیستم‌عامل از این قابلیت محروم […]

اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته، گوگل یک قابلیت بسیار کاربردی و مفید را برای ترجمه سریع متون به اپلیکیشن اندروید مترجم خود یعنی Google Translator اضافه کرد. متأسفانه این قابلیت تنها روی دستگاه‌هایی کار می‌کرد که نسخه 6 اندروید یعنی مارشمالو را اجرا می‌کردند و نسخه‌های پایین‌تر این سیستم‌عامل از این قابلیت محروم بودند.

اما ظاهراً امروز این موضوع به کل تغییر کرده است. بر اساس اخبار منتشر شده از سوی گوگل، قابلیت ترجمه سریع از حالا می‌تواند روی تمام دستگاه‌هایی که از نسخه 4.2 اندروید یعنی جیلی‌بین و نسخه‌های جدیدتر آن برخوردار هستند، اجرا شود. نحوه کار این قابلیت بدین صورت است که با انتخاب (هایلایت) قسمتی از هر متن دلخواه و البته در هر قسمت از گوشی یا هر اپلیکیشنی، یک گزینه ترجمه سریع ظاهر می‌شود.

translate

با لمس این گزینه، ترجمه متن انتخاب شده، همان‌جا به شما نشان داده می‌شود، بدون اینکه نیاز باشد تا متن را کپی کرده و برای ترجمه به زبان موردنظر خود به اپلیکیشن مترجم ببرید. به طبع این قابلیت کاربردی موجب صرفه‌جویی در زمان شده و همچنین ترجمه متون را از قسمت در دستگاه اندرویدی و درون هر اپلیکیشنی راحت‌تر و ساده‌تر می‌کند.

اما تغییر و تحول گوگل تنها به اینجا ختم نشده و ظاهراً نسخه iOS گوگل‌ترنسلیت هم به نمونه اندرویدی خود در بخش پشتیبانی ترجمه آفلاین نیز ملحق شده است. حجم این آپدیت برای دانلود تنها 25 مگابایت بوده که در نوع خود حجم ناچیزی است. گفتنی است تعداد زبان‌های پشتیبانی شده در این قابلیت جدید فعلاً 52 زبان زنده است.

شایان ذکر است که گوگل این بار زبان چینی را به قابلیت Word Lens مترجم خود اضافه کرده است. در این قابلیت شما با روشن کردن دوربین دستگاه خود و قرار دادن لنز آن بر روی هر متن چینی که مشاهده می‌کنید، می‌توانید به راحتی ترجمه آن را مشاهده کنید که فعلاً برای ترجمه انگلیسی به دو زبان چینی ساده و چینی سنتی و البته بالعکس کار می‌کند. بد نیست بدانید که این بیست‌ونهمین زبانی است که Word Lens آن را پشتیبانی می‌کند و شبیه به سایر زبان‌ها، ترجمه تصویری زبان چینی در حالت آفلاین هم میسر است.

باید اشاره کنیم که تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های مذکور در چند روز آینده هم برای سیستم‌عامل اندروید و هم برای iOS در قالب یک به‌روزرسانی عرضه خواهد شد.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال