گوشی‎های هوشمند به کمک گوگل قادر به شناسایی افراد و اجسام در ویدئوها خواهند بود

به لطف یکی از شاخه‎های وسیع و پرکاربرد هوش‎مصنوعی یعنی یادگیری ماشینی و پیشرفت‎های آن، گوشی‎های هوشمند روز به روز هوشمند‎تر می‎شوند و به نسبت گذشته کارآیی‎های بسیار بیشتری دارند. گوگل توانسته است به کاربران کمک کند نگاهی کوتاه به قدرت عظیمی داشته باشند که قرار است به واسطه‎ی توسعه‎ی مداوم یادگیری ماشینی به دست […]

به لطف یکی از شاخه‎های وسیع و پرکاربرد هوش‎مصنوعی یعنی یادگیری ماشینی و پیشرفت‎های آن، گوشی‎های هوشمند روز به روز هوشمند‎تر می‎شوند و به نسبت گذشته کارآیی‎های بسیار بیشتری دارند. گوگل توانسته است به کاربران کمک کند نگاهی کوتاه به قدرت عظیمی داشته باشند که قرار است به واسطه‎ی توسعه‎ی مداوم یادگیری ماشینی به دست آید. به عنوان مثال عملکرد اپلیکیشن Google Photos را در دسته‎بندی آلبوم تصاویر خود در نظر بگیرید یا چطور دستیار صوتی این شرکت قادر است الگوهای کاربرد شما از گوشی را پیش‎بینی و در وقت شما صرفه‎جویی کند.

نقش یادگیری ماشینی در این‎طور مواقع به خوبی مشخص است و حال گوگل به توسعه‎دهندگان اپلیکیشن اجازه داده است از آن در بحث ویدئوها استفاده کنند تا به طور بالقوه انتظار نتایج هیجان‎انگیزی را داشته باشیم. این API جدید هوش ویدئویی (Video Intelligence) می‎تواند اجسام را در ویدئوها شناسایی، دسته‎بندی و قابل جستجو کند. در گذشته امکان انجام چنین چیزی برای تصاویر ثابت وجود داشته بنابراین اضافه‎شدن ویدئوها قابل انتظار بوده است. علاوه بر این، تغییرات صحنه را نیز می‎توان برچسب‎گذاری کرد که واقعا عالی است!

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در آینده‎ای نزدیک پس شاهد خواهیم بود که گوشی‎های هوشمندمان اجسام و افراد مختلف را در ویدئوها شناسایی می‎کنند!