گوگل هوش مصنوعی خود به نام جمینای را به قابلیت حافظه مجهز می‌کند

قدرتمندترین چت بات هوش مصنوعی گوگل به نام جمینای به زودی به قابلیت حافظه مجهز خواهد شد. این چت بات در سال گذشته و به عنوان قدرتمند ترین چت بات گوگل معرفی شده بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل از زمان معرفی این چت بات تاکنون به روز رسانی های متعددی […]

قدرتمندترین چت بات هوش مصنوعی گوگل به نام جمینای به زودی به قابلیت حافظه مجهز خواهد شد. این چت بات در سال گذشته و به عنوان قدرتمند ترین چت بات گوگل معرفی شده بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل از زمان معرفی این چت بات تاکنون به روز رسانی های متعددی را برای آن معرفی کرده بود. هدف از انتشار این چت بات نیز رقابت با دیگر چت بات های موجود از قبیل ChatGPT بوده است. اکنون این شرکت قصد دارد تا قابلیت حافظه را به این هوش مصنوعی اضافه کند. یک منبع آگاه به نام دیان راسل، پستی را در این باره در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده است. به گفته وی ابزار هوش مصنوعی جمینای با کمک قابلیت جدید قادر است مکالمات را در حافظه خود نگه دارد. سپس با کمک آن تعامل مفیدتری را با کاربران ایجاد کند. پیش از این شرکت OpenAl نیز از این قابلیت در چت بات ChatGPT رونمایی کرده بود. طبق اسکرین شات های منتشر شده کارکرد قابلیت حافظه در چت بات جمینای همانند کارکرد آن در ChatGPT است.

قابلیت جدید در جمینای باعث می‌شود تا کاربران به مرور به پاسخ های مناسب تری از این چت بات دست پیدا کنند. در توضیح این ویژگی گفته شده است با صحبت کردن بیشتر با جمینای با استفاده از این قابلیت پاسخ های مناسب تر نیز دریافت خواهید کرد. همچنین این چت بات به دلیل داشتن حافظه می تواند کلیه علایق و ترجیحات کاربران را به یاد آورده و اطلاعات دریافت کرده را به خاطر بسپارد.

با کمک قابلیت جدید دیگر نیز به یادآوری جزئیات پیشین در هنگام تعامل با این چت بات نخواهد بود. البته کاربران می توانند در زمان استفاده از این چت بات این قابلیت را غیرفعال کنند. همچنین امکان مدیریت این قابلیت از طریق تنظیمات وجود دارد. گوگل قصد دارد در آینده قابلیت دیگری به نام Gems را نیز به این چت بات اضافه کند. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند چت بات را با توجه به نیاز خود در حوزه تخصصی شخصی سازی کنند.