گوگل به زودی از احراز هویت دو عاملی برای ایمنی حساب‌های کاربری استفاده می کند

گوگل اعلام کرد قصد دارد از قابلیت احراز هویت دو عاملی به صورت پیش فرض استفاده کند تا از این طریق ایمنی حساب های کاربری را افزایش دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، گوگل تصمیم دارد در حساب های کاربری از احراز هویت دوعاملی استفاده کند. هدف از این تغییرات نیز افزایش ایمنی حساب‌های […]

گوگل اعلام کرد قصد دارد از قابلیت احراز هویت دو عاملی به صورت پیش فرض استفاده کند تا از این طریق ایمنی حساب های کاربری را افزایش دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، گوگل تصمیم دارد در حساب های کاربری از احراز هویت دوعاملی استفاده کند. هدف از این تغییرات نیز افزایش ایمنی حساب‌های کاربران است. در ابتدا قابلیت احراض هویت جدید به صورت پیش فرض برای حساب‌های کاربری فعال می شود و تنها برای کاربرانی که حساب آنها پیکربندی شده باشد انجام خواهد گرفت. در صورت فعال شدن این قابلیت نیز یک نوتیفیکیشن بر روی گوشی کاربر قابل مشاهده خواهد بود که به کاربر اجازه خواهد داد تا به حساب کاربری خود وارد شود.

 مارک ریشر، مدیر ارشد بخش محصولات گوگل در مورد این تصمیم گفته است: استفاده از احراز هویت دو عاملی از طریق گوشی موبایل نسبت به رمز عبور می تواند ایمنی بیشتری را برای کاربران به ارمغان آورد. زیرا نوتیفیکیشن های روی گوشی نمی‌تواند مانند پیام ها ره گیری شود.

پیش از این گوگل اعلام کرده بود برای حفاظت بیشتر از حساب کاربری می توان از کلیدهای امنیتی فیزیکی در گوشی های اندرویدی استفاده کرد. این قابلیت بعدها در آیفون نیز قابل استفاده شد. سیاست های جدید گوگل بنابر اهداف این شرکت برای آینده ای بدون رمز عبور انجام می گیرد.

تبلیغات :

buy Neuralink