اخبار شرکت‌ها

پروژه مخفیانه گوگل بر روی باند ۶ گیگاهرتزی در ۱۷ ایالت آمریکا

رسانه ها از پرونده های FCC مربوط به پروژه مخفیانه گوگل و فعالیت این شرکت بر روی باند ۶ گیگاهرتزی در ۱۷ ایالت مختلف خبر دادند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کمیته ارتباطات فدرال آمریکا FCC مجوزی را برای گوگل صادر کرده که در آن این شرکت می‌تواند اجرای آزمایشی بر روی باند فرکانسی ۶ گیگاهرتزی را آغاز کند. در حال حاضر اطلاعات دقیقی از این پروژه در دسترس نیست. اما گوگل تلاش دارد تا با انجام آزمایش روی این باند گیگاهرتزی امکان استفاده از این فرکانس را در ایجاد ارتباطات پهنای باند پایدار تست کند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

مجوز صادر شده برای گوگل توسط FCC  مربوط به ۱۷ ایالت بوده و گفته می‌شود آزمایشهای گوگل ۲۴ ماه زمان خواهد برد. با توجه به امکان مخفیانه بودن این آزمایش ممکن است ایجاد ارتباطات پهن‌باند پایدار مربوط به یک قابلیت در سرویس اینترنت خانگی باشد و یا اینکه با پروژه گوگل فایبر برای ارائه اینترنت مرتبط باشد.

البته این باند فرکانسی می تواند در زمینه های دیگر شبکه مانند روترهای وای فای 6E و یا ارتباط های خودرویی و یا شبکه های سلولی نسل پنجم اینترنت نیز به کار رود. مجوز صادر شده برای گوگل امکان استفاده از همه این وضعیت ها را بدون هیچ محدودیتی امکان‌پذیر می‌کند. در واقع این باند فرکانسی جدید یک ارتباط سریع و پایدارتر نسبت به باندهای ۲.۴ و ۵ گیگاهرتزی برقرار خواهد کرد. اما از طرفی پوشش دهی آن کاهش خواهد یافت. زیرا میزان فرکانس رادیویی با پوشش دهی رابطه معکوس دارند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا