موبایلنرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

اپلیکیشن Voice Access گوگل امکان کنترل کامل دستگاه اندرویدی توسط صدا را فراهم می‌کند

اغلب اوقات گفته می‎شود که گوشی‎های هوشمند همراه کل دانش انسانی را زیر نوک انگشتان دستان ما می‎آورند. ولی متاسفانه، ما در واقع نیاز به این داریم که برای دسترسی به گوشی‎های خود از انگشتانمان استفاده کنیم. این امر حقیقت دارد که در چند سال اخیر، گوگل به شکل بارزی نحوه‎ی پاسخ‎گویی اندروید به فرمان‎های صوتی را بهبود بخشیده است، ولی اگر تا بحال قصد داشته‎اید که از نهایت پتانسیل گوشی هوشمند همراه خود با به کارگیری صدای خود استفاده کنید، یقینا به خوبی از محدودیت‎های آن هم با اطلاع هستید.
در همین رابطه گوگل اپلیکیشن Voice Access را معرفی کرده است، یک اپلیکیشن آزمایشی که به کاربران اندروید اجازه می‎دهد دستگاه خود را با صدا کنترل کنند. گوگل نسخه‎ی بتای این اپلیکیشن را در پلی استور منتشر کرده است، ولی در زمان نوشتن این پست، تمامی جایگاه‎های تست نسخه‎ی بتا پر شده است. نگران ولی نباشید، در انتهای این پست شما لینک APK این اپلیکیشن را خواهید داشت.
به دنبال فعال سازی این اپلیکیشن، به هر عنصری روی صفحه‎ی نمایش – آیکون اپلیکیشن‎ها، دکمه‎های مسیریابی، فیلد متون، آیکون‎های جستجو و غیره، عددی اختصاص داده می‎شود کابر با گفتن آن شماره قادر به شبیه سازی یک ضربه‎ی آهسته روی یک دکمه است. علاوه بر این، کاربران می‎توانند همچنین از فرمان‎های صوتی نظیر “مرورگر کروم را باز کن”، “به صفحه‎ی home برو”، “بر روی بعدی کلیک کن” یا “به سمت پایین اسکرول کن” برای مسیریابی در این دستگاه، استفاده کنند.
اپلیکیشن جدید Voice Access گوگل تنها کامل کننده‎ی هدف گوگل در قابل دسترس پذیرتر کردن اندروید می‎باشد: از این نظر که پیش نمایش آندروید جدید N دارای یکسری قابلیت‎های دسترس‎پذیری بهبود یافته می‎باشد در حالیکه اپلیکیشن Google Docs نیز اخیرا با فرمان‎های صوتی پیشرفته‎تری به روزرسانی شده است.
نظر شما در رابطه با این قابلیت جدید اندروید چیست؟

لینک دانلود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن