نمونه دست نویس معادله معروف اینشتین 1.2 میلیون دلار به فروش رسید

دست خطی که توسط آلبرت انیشتین نوشته شده و در آن معادله معروف E=mc2 آمده است در یک حراجی به بیش از ۱.۲ میلیون دلار فروخته شد. چیزی حدود سه برابر بیشتر از آنچه که انتظار می‌رفت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در یک حراجی در روز جمعه در بوستن نامه‌ای که […]

دست خطی که توسط آلبرت انیشتین نوشته شده و در آن معادله معروف E=mc2 آمده است در یک حراجی به بیش از ۱.۲ میلیون دلار فروخته شد. چیزی حدود سه برابر بیشتر از آنچه که انتظار می‌رفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در یک حراجی در روز جمعه در بوستن نامه‌ای که توسط آلبرت انیشتین نوشته شده ۱.۲ میلیون دلار فروخته ش.د به گفته مقامات انستیتو فناوری کالیفرنیا و دانشگاه عبری اورشلیم تنها سه نمونه از دستخط شناخته شده انیشتین وجود دارد که معادله تغییر جهان با دست خط خود وی در آن آمده است.

نمونه اخیر که به صورت عمومی عرضه شد مربوط به یک مجموعه خصوصی بوده و به گفته مسئولین حراجی انتظار می‌رفت که دستخط موردنظر حدود ۴۰۰ هزار دلار به فروش برسد. با بی لیوینگستون، معاون اجرایی حراج RR گفته است: این دستخط یک اثر مهم از نظر هولوگرافی و فیزیک است و شامل معادله معروف جهان می باشد. این معادله که از آن به معادله انرژی یاد می‌شود توانست علم فیزیک را تغییر دهد.

دست خط معروف یک نامه به خط آلمانی است که برای لودویگ سیلبرشتاین فیزیکدان آمریکایی لهستانی در تاریخ ۲۶ اکتبر ۱۹۴۶ نوشته شده است. سیلبرشتاین منتقد نظریه های انیشتین بود. طبق اطلاعاتی که در این حراجی ارائه شده انیشتین در نامه‌ای که روی سربرگ دانشگاه پرینستون ثبت شده، نوشته است: سوال شما از طریق فرمول E=mc2 بدون هیچ‌گونه تأملی پاسخ داده خواهد شد. در واقع این نامه بخشی از اسناد شخصی سیلبرشتاین بود که توسط فرزندان وی فروخته شد. خریدار این دست خطی نیز یک کلکسیونر اسناد ناشناس معرفی شد.