فضا و نجوم

ادعای عجیب مدرس هاروارد در مورد ارتباط با موجودات فرازمینی

یکی از مدرسین دانشگاه هاروارد مدعی شده از طریق یک شی عجیب در منظومه شمسی توانسته حیات موجودات فرازمینی را کشف کند. این شخص می گوید حتی توانسته با این موجودات زنده ارتباط برقرار کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، استاد دانشگاه هاروارد به نام آوی لوئب مدعی شده توانسته نشانه‌های حیات در منظومه شمسی را کشف کند و به این ترتیب با موجودات زنده در خارج از کره زمین نیز ارتباط برقرار کند.

 آوی لوئب می‌گوید: سیارک دنباله دار اوموآموا(Oumuamua) ساخته دست موجودات فرازمینی بوده که برای برقراری ارتباط با زمینی ها اکنون در حال عبور از منظومه شمسی است. این استاد دانشگاه در مقاله خود در مورد ارتباط با این سیارک نوشته است: هنوز نحوه ساخت این سیارک به درستی بررسی نشده اما این سیارک نشان می دهد که فرازمینی ها هدف خاصی را از ساخت سیارک داشتند.

 سیارک دنباله‌دار اوموآموا(Oumuamua) برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی در منظومه شمسی مشاهده شد. طول این سیارک ۲۷۴ متر بوده و با سرعت ۳۱۵ هزار و ۴۳۰ کیلومتر در ساعت در حال حرکت است. علت عجیب بودن این سیارک نیز تفاوت آن با ظاهر سایر اجرام آسمانی بوده است. در پاسخ به ادعاهای عجیب آوی لوئب ، سازمان فضایی ناسا اعلام کرده است اگرچه این سیارک ظاهری متفاوت داشته اما نمی‌توان آنرا به موجودات فرازمینی نسبت داد. زیرا احتمال دارد این سیارک نیز مانند دیگر اجرام آسمانی به دلیل حرکت در کیهان دچار تغییر شکل شده باشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا