موبایل

روش فعال کردن دوربین فیلتر رنگ وان پلاس ۸ پرو

پیش از این دوربین فیلتر رنگ وان پلاس ۸ پرو به دلیل مشکلاتی که اعلام شده بود غیرفعال گشت. اما اکنون می توان با یک ترفند ساده مجدداً این دوربین را فعال کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، ون پلاس ۸ پرو که یک گوشی هوشمند برتر با ظاهری زیبا محسوب می شود توانسته است نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند. همچنین شرکت وان پلاس با عرضه این گوشی توانسته در عرصه گوشی های قدرتمند نیز جایی برای خود باز کند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

وان پلاس ۸ پرو که از چهار دوربین در پنل پشتی خود استفاده می کند به دلیل استفاده از یک دوربین ۵ مگاپیکسلی مورد انتقاد رسانه ها قرار گرفته بود. این دوربین که به دوربین فیلتر رنگ مشهور شد از نوعی فناوری فوکوس خودکار تشخیص فاز و همچنین فوکوس خودکار لیزری بهره برده است. این دوربین قادر است درون بر خی فضاها و نیز پشت لباس های نازک را ببیند. این موضوع باعث شده بود که وان پلاس تصمیم بگیرد تا در به روز رسانی نرم افزاری این دوربین را غیرفعال کند. البته پس از آن نیز اعلام شده بود که این غیرفعالسازی تنها برای کاربران چینی بوده که گوشی های آن ها از رابط کاربری HydrogenOS استفاده می کند. اما پس از آن مشخص شد که با ترفندی ساده می توان یک بار دیگر از این دوربین استفاده کرد.

یک عضو انجمن XDA Developers در حین استفاده از این گوشی متوجه شد که دوربین آن از طریق اپلیکیشن Factory Mode دوباره فعال میشود. این اپلیکیشن در به‌روزرسانی جدید وان پلاس 8 پرو وجود داشته است. البته نحوه اجرای این اپلیکیشن نیز متفاوت است و تنها در صورت اجرای آن از طریق ADB (همان Android Debug Bridge)  دوربین فیلتر رنگ فعال میشود. همچنین برای فعال سازی به روت یا بوت لودر آنلاک نیز نیازی نخواهد بود.

البته کاربران باید در نظر داشته باشند که این دوربین کارکرده محدودی داشته و نمی تواند روی تمامی اجسام موثر باشد. اما هنوز در حوزه حریم خصوصی می‌تواند نگرانی‌هایی را ایجاد کند. کارشناسان می‌گویند عملکرد دوربین شبیه پرتوهای ایکس است. همچنین از حسگرهای فروسرخ گوشی استفاده می‌کند و نوع خاصی از تابش را انجام می دهد. در طیف الکترومغناطیسی این پرده های فروسرخ به تابش گرمایی نیز معروف هستند. این پرتوها را می توان از درون اشیا رد کرد و دوربین های گرمایی نیز امکان دیدن اشیا را فراهم کنند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا