آموزش‌ها و مقالاتسیستم عامل‌ها

چگونه درخواست “ارسال بازخورد” در ویندوز 10 را متوقف کنیم؟

ویندوز 10، یک سیستم‌عامل بسیار خوب از سوی مایکروسافت که ویژگی‌های فوق‌العاده خوبی نیز در خود دارد، اما شاید کمی زود باشد که بخواهیم آن را یک سیستم‌عامل “فوق‌العاده” بنامیم. بخش‌های زیادی را می‌توانید در ویندوز 10 پیدا کنید که آزاردهنده بوده و مایکروسافت کمی یک‌طرفه در مورد آنها عمل کرده باشد. یکی از این بخش‌ها که اخیرا توسط کاربران اطلاع‌رسانی شده، Windows Feedback می‌باشد.

خب این موضوع فوق‌العاده است که مایکروسافت می‌خواهد نظر کاربران در مورد ویندوز 10 را بداند، اما اینکه اپلیکیشن Windows Feedback بخواهد دائما به صورت پنجره‌ی پاپ‌آپ نمایش داده شده و نظر کاربران را بخواهد، کمی آزاردهنده است. حال قصد داریم در این آموزش کوتاه، به شما یاد دهیم که چگونه می‌توانید این بخش را غیرفعال کنید.

همانند تصویر زیر، بر روی کلید “Start” کلیک کرده و از بخش Settings، وارد Privacy شوید.

privacysettings-100635237-large

حال از بخش سمت چپ، وارد قسمت Feedback & diagnostics شده تا بتوانید تنظیمات مربوط به بخش “بازخورد ویندوز” را تنظیم نمایید.

nevah-100635238-large

در بالاترین بخش از این قسمت و همانند تصویر بالا، عبارت “Feedback frequency” را مشاهده خواهید کرد. کمی پایین‌تر عبارت “Windows should ask for my feedback” (به معنای “ویندوز باید همیشه در مورد بازخورد من سوال کند”) قرار دارد که در حال پیش‌فرض بر روی Automatic یا خودکار قرار گرفته است. در این بخش می‌توانید متناسب با میل خود، آن را بر روی گزینه‌های Always به معنای همیشه، Once a Day به معنای روزی یک‌بار، Once a Week به معنای هفته‌ای یک‌بار و نهایتا، Never به معنای هرگز، قرار دهید.

پس از عوض کردن این بخش، تنظیمات به صورت خودکار ذخیره خواهند شد و در نهایت، می‌توانید با بستن این بخش، خود را از شر پیام‌های متعدد بخش “Windows Feedback” رها سازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا