چگونه می‌توان از آیفون به سامسونگ کوچ کرد؟

آیا آماده هستید بعد از انفجار نوت 7 سامسونگ در سال گذشته دوباره به این شرکت رو آورید؟ این غول دنیای فناوری به تازگی جدیدترین پرچم‎دار خود یعنی گلکسی S8 را عرضه کرده است. اگر در بازه‎ی زمانی که سامسونگ مشغول رسیدگی به مشکلات خود بوده است رو به آیفون آورده‎اید و آماده هستید با […]

آیا آماده هستید بعد از انفجار نوت 7 سامسونگ در سال گذشته دوباره به این شرکت رو آورید؟ این غول دنیای فناوری به تازگی جدیدترین پرچم‎دار خود یعنی گلکسی S8 را عرضه کرده است. اگر در بازه‎ی زمانی که سامسونگ مشغول رسیدگی به مشکلات خود بوده است رو به آیفون آورده‎اید و آماده هستید با Galaxy S8 به قلمروی اندروید برگردید، یقینا چیزهایی با خود دارید که به همراه ببرید یعنی دفترچه تلفن و تقویم، پیامک‎ها، عکس‎ها و فایل‎های موزیک.

قبل از شروع عملیات کوچ، بایستی وارد حساب گوگل خود شوید. زمان شروع به کار در گوشی S8 نیاز به یک اکانت جیمیل است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

استفاده از روش سامسونگ

سامسونگ با استفاده از اپلیکیشن Smart Switch و یک کابل یو‎اس‎بی یا از طریق شبکه‎ی وای‎فای مهاجرت از آیفون را بسیار راحت کرده‎ است. شما زمانی که برای اولین بار گوشی جدید گلکسی خود را نصب می‎کنید، یک گزینه‎ی “transfer from iOS device” مشاهده می‎کنید، یا زمانی که مرحله‎ی نصب را کامل کردید می‎توانید به این اپ دسترسی داشته باشید.

در پلی‎استور گوگل به دنبال اپلیکیشن Samsung Smart Switch Mobile بگردید و دکمه‎ی به‎روزرسانی را فشار دهید. زمانی که توانستید این اپلیکیشن را باز کنید، مراحل مختلف را رد کنید تا دو گزینه‎ی انتقال را بر روی صفحه مشاهده کنید.

انتقال از طریق کابل یو‎اس‎بی

برای اولین گزینه (قابل اعتمادترین گزینه بین این دو) شما به یک کابل لایتنینگ و یک رابط کوچک یو‎اس‎بی C به یو‎اس‎بی نیاز خواهید داشت که در جعبه‎ی فروش S8 جدید مشاهده می‎شود. این رابط را به گوشی سامسونگ و کابل لایتنینگ را به گوشی آیفون بزنید و سپس آن را دو را به هم متصل کنید.

شما بایستی فورا شاهد ظاهر شدن پیامی بر روی آیفون خود شوید. در آیفون بر روی گزینه‎ی Trust و سپس در گوشی گلکسی روی گزینه‎ی Next برای ادامه دادن آهسته ضربه بزنید، سپس چند دقیقه صبر کنید تا به دنبال داده‎ها برای انتقال بگردد.

زمانی که عملیات جستجو تمام شد، شما لیستی از محتوای موجود برای انتقال از آیفون به S8 مشاهده خواهید کرد یعنی: دفترچه تلفن، تاریخچه‎ی پیامک‎ها، گزارش تماس‎ها، فایل‎های موزیک، عکس‎ها و حتی تنظیمات وای‎فای. تمامی مواردی که می‎خواهید انتقال یابند را انتخاب و بر روی گزینه‎ی Transfer در گوشی گلکسی آهسته ضربه بزنید.

حالا می‎توانید قهوه‎ای بنوشید چون عملیات مذکور مدت زمانی بسته به حجم داده‎های شما، طول می‎کشد. گوشی یک زمان انتظار تخمینی در بالای صفحه نشان خواهد داد.

زمانی که مرحله‎ی انتقال تمام شد، شما چند گزینه‎ی بیشتر دانلود برای انتخاب در اختیار دارید. حتی لیستی از اپلیکیشن‎های قدیمی iOS شما با لینک‎هایی که به صورت دستی بر روی دستگاه رقیب اندرویدی دوباره نصب شوند، ظاهر خواهند شد.

انتخاب‎های خود را برای بار آخر مشخص کنید. حتی کاغذدیواری اگر آن را نیز انتقال داده باشید، اما این مرتبه بر روی یک نمایشگر جذاب‎تر، آشنا به نظر خواهد آمد.

انتقال با استفاده از شبکه‎ وای‎فای

اگر کابل رابط ندارید، می‎توانید گزینه‎ی وایرلس را انتخاب کنید، تا زمانی که البته از آیفون خود در آی‎کلاد نسخه‎ی پشتیبانی گرفته باشید و ارتباط اینترنتی خوبی دارید.

برای ادامه بایستی وارد حساب آی‎کلاد خود بر روی گوشی گلکسی‎تان شوید، اما مراحل باقی‎مانده بایستی مشابه با قبل باشد.

یا اگر دوست ندارید سامسونگ کنترل کامل محتوایی که انتقال می‎دهید را بر عهده داشته باشد، اپلیکیشن‎های خاصی که می‎توانید دانلود کنید و به شما کمک می‎کنند تمامی موارد را به صورت تک‎ به تک انتقال دهید.

ایمیل، مخاطبین تماس و تقویم

اگر از اکانت جیمیل برای لیست مخاطبین، تقویم و ایمیل بر روی iOS استفاده می‎کنید، مشکلی نخواهید داشت، تنها کافی است که در گوشی گلکسی اس 8 خود وارد همان اکانتی شوید که در آیفون استفاده می‎کردید و مطمئن شوید که گزینه‎ی همگام‎سازی برای Mail، لیست مخاطبین تماس و تقویم فعال شده است. به مسیر Settings > Mail > Accounts بروید و بر روی اکانت جیمیل خود آهسته ضربه زده و سپس تاگل Mail، تقویم و لیست مخاطبین تماس را در حالت فعال قرار دهید.

اگر به طور کلی به iOS تکیه دارید و از اکانت آی‎کلاد استفاده می‎کنید، باز هم می‎توانید دفترچه تلفن و تقویم‎های خود را انتقال دهید ولی به کمک یک اپلیکیشن نیاز دارید. در گلکسیS8 اپلیکیشن SmoothSync for Cloud Calendar را برای دریافت اطلاعات وقت‎ ملاقات تقویم‎ و یادآورها و SmoothSync for Cloud Contacts را برای اطلاعات مخاطبین تماس خود نصب کنید. این دو اپ اکانت آی‎کلاد شما را به گلکسی S8 اضافه خواهند کرد و به شما اجازه می‎دهد به استفاده از مک یا آی‎پد خود برای هم‎گام نگه‎داشتن تقویم و دفترچه تلفن‎تان ادامه دهید.

پیامک‎ها

اگر دوست دارید پیامک‎های خود را نیز داشته باشید، اپلیکیشن رایگان iSMS2droid را محک بزنید. من این اپ را تست نکرده‎ام اما در محیط آنلاین بازخوردهای مثبتی دریافت کرده و هم‎چنین در پلی‎استور گوگل امتیاز خوبی دارد و به تازگی نیز به‎روزرسانی شده است. به دنبال آن شما ملزم می‎شوید یک نسخه‎ی پشتیبانی رمزنگاری نشده از آیفون خود در آی‎تیونز بگیرید، فایل دیتابیس SMS را پیدا و بک‎آپ را کپی و سپس آن را وارد گلکسی S8 کنید. به راهنمایی که طراح اپلیکیشن فراهم کرده است، توجه کنید.

فایل‎های موزیک

اگر با سرویس‎های اپل‎موزیک، پاندورا یا اسپاتیفای موزیک‎های خود را استریم می‎کنید، جای نگرانی وجود ندارد. تنها کافی است این اپلیکیشن‎ها را (اپل‎موزیک نیز نسخه‎ی اندرویدی دارد) بروی گلکسی S8 دانلود کنید، وارد اکانت خود شوید و لیست پخش و تنظیمات شما انتظارتان را می‎کشند.

اگر یک کتابخانه‎ی موزیک بسیار بزرگ در آی‎تیونز درست کرده‎اید و برای شما با ارزش است، بایستی در کروم Google Play Music را باز یا اپلیکیشن Music Manager گوگل را بر روی مک یا کامپیوتر شخصی که کتابخانه‎ی آی‎تیونز شما را دارد دانلود کنید و به آن مجموعه‎ی موزیک خود را نشان دهید. گوگل به شما اجازه‎ی ذخیره‎سازی 50 هزار آهنگ رایگان در فضای ابری را می‎دهد که سپس می‎توانید آن‎‌ها را بر روی گلکسی اس 8 استریم کنید.

عکس‎ها و ویدئوها

آسان‎ترین راه برای ارسال عکس‎ها و ویدئوها از آیفون به دستگاه اندرویدی‎تان نصب Google Photos بر روی آیفون و سپس آپلود فایل‎ها است. (شما می‎توانید هم‎چنین از گوگل‎درایو برای گرفتن نسخه‎ی پشتیبانی از تصاویر خود با رفتن به مسیر Settings > Backup استفاده کنید). سپس شما در گوشی گلکسی S8 خود وارد اپ Google Photos می‎شوید و آن‎ها را در فضای ابری مشاهده یا دانلود می‎کنید. شما می‎توانید با اپلیکیشن‎هایی مانند دراپ‎باکس و Flicker نیز چنین اقدامی را انجام دهید.

اگر کتابخانه‎ی عکس بزرگی در آی‎کلاد دارید، می‎توانید از اپلیکیشن Photos بر روی مک یا iCloud.com یا یک کامپیوتر شخصی برای دانلود تصاویر در کامپیوتر خود استفاده و آن‎ها را از طریق کابل یو‎اس‎بی به S8 انتقال دهید.