شایعه: اچ‌پی روی تولید یک گوشی‌هوشمند قدرتمند مبتنی بر ویندوز 10 کار می‌کند

طبق جدیدترین اطلاعاتی که توسط حساب کاربری evleaks در شبکه‌ی تویئتر منتشر شده، شرکت اچ‌پی قصد عرضه‌ی یک گوشی‌هوشمند مبتنی بر ویندوز 10 را داشته و هم‌اکنون در حال آماده کردن این محصول با همکاری شرکت مایکروسافت می‌باشد. در مورد نام این گوشی نیز اسم رمز آن “Falcon” و نامی که سازندگان برای آن انتخاب کرده‌اند […]

طبق جدیدترین اطلاعاتی که توسط حساب کاربری evleaks در شبکه‌ی تویئتر منتشر شده، شرکت اچ‌پی قصد عرضه‌ی یک گوشی‌هوشمند مبتنی بر ویندوز 10 را داشته و هم‌اکنون در حال آماده کردن این محصول با همکاری شرکت مایکروسافت می‌باشد. در مورد نام این گوشی نیز اسم رمز آن “Falcon” و نامی که سازندگان برای آن انتخاب کرده‌اند “Elite X3” می‌باشد که نشان می‌دهد این اطلاعات تا چه اندازه دقیق هستند.

البته Evan Blass اطلاعات بیشتری را در مورد این گوشی‌هوشمند منتشر ننموده و از آنجایی که تقریبا تمامی اخباری که توسط این منبع انتشار می‌یابد به حقیقت تبدیل می‌شوند، ما نیز این محصول را واقعی در نظر می‌گیریم. اطلاعاتی که ما مورد این گوشی‌هوشمند می‌دانیم، این است که سیستم‌عامل پیش‌فرض این دستگاه نیز ویندوز 10 موبایل خواهد بود.

اما اگر شایعاتی که پیشتر منتشر شده بودند حقیقت داشته باشند، گوشی‌هوشمند HP Elite X3 صفحه‌نمایشی 5.8 یا 6 اینچی با رزولوشن 2K خواهد داشت. همچنین چیپست بسیار قدرتمند Snapdragon 820 نیز در این محصول مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در کنار آن نیز حافظه‌ی رم 2 گیگابایتی، مسئول بازخوانی اطلاعات خواهد بود. همچنین دوربین پشتی این دستگاه، سنسوری 20-مگاپیکسلی و دوربین جلویی آن نیز سنسوری 12-مگاپیکسلی خواهد داشت که نشان می‌دهد با یک محصول بسیار قدرتمند روبه‌رو هستیم.

از آنجایی که هیچ‌وقت این شرکت با جدیت وارد صنعت گوشی‌های هوشمند نشده، نمی‌توان گفت که محصول جدید آنها نیز نمی‌تواند در بازار عملکرد خوبی داشته باشد. در واقع تلاشی که اچ‌پی از عرضه‌ی این محصول به دنبال همکاری آنها با شرکت مایکروسافت می‌باشد و سازندگان امید دارند که به کمک Elite x3 بتوانند سهمی از محصولات مبتنی بر ویندوز 10 موبایل را در بازار افزایش دهند. به همین دلیل شاید موقیعت بسیار خوبی که HP در بازار کامپیوتر و تکنولوژی دارد، آنها را ملزم به حضور در دنیای گوشی‌های هوشمند ننماید.