اخبار شرکت‌ها

هواوی دو ماه پی در پی به عنوان بزرگترین تولید کننده دنیای موبایل برگزیده شد

هواوی توانسته است برای بار دوم در ماه می نیز به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده موبایل در جهان شناخته شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از موسسه تحقیقاتی Counterpoint هواوی در ماه آوریل توانسته بود با پشت سر گذاشتن سامسونگ عنوان رتبه اول تولید کننده موبایل را تصرف کند. آمار و ارقام جدید منتشر شده توسط این شرکت نشان می دهد که هواوی توانسته در ماه دوم نیز به همین رتبه دست پیدا کند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

هواوی در ماه آوریل توانست ۲۱.۴ درصد از سهم بازار موبایل در جهان را به دست آورد. این در حالی بود که سامسونگ توانسته بود تنها ۱۹.۱ درصد از سهم بازار را از آن خود کند. اگرچه در ماه بعد سامسونگ توانسته بود این اختلاف را کم کند اما همچنان هواوی با اختلاف یک درصدی توانسته بود 81.97 میلیون دستگاه گوشی موبایل را وارد بازار کند.

تحلیلگران در مورد دستیابی هواوی به این عنوان می گویند: علت این موضوع تلاش هواوی برای از سر گیری خط تولید پس از شروع کرونا بوده است. همچنین بازارهای چین که به عنوان بازار اصلی فروش هواوی محسوب می شود زودتر از دیگر کشورها بازگشایی شده بود. بدین ترتیب هواوی توانسته بود با سرعت بیشتری از رقبا بازار را در اختیار بگیرد. بررسی روند افزایش تعداد فروش گوشی های هوشمند در شرکت هواوی و همچنین افزایش درآمد این شرکت در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نشان می دهد که این شرکت توانسته است برنامه های خود برای تبدیل شدن به بزرگترین شرکت سازنده گوشی هوشمند را عملی کند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا