اطلاع رسانی

اینفلوئنسرهای دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده ملزم به پرداخت مالیات شدند

نمایندگان مجلس در قانون بودجه امسال برای اینفلوئنسرهای دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده نیز مالیات در نظر گرفتند. این اینفلوئنسرها باید مبلغی را به عنوان مالیات حاصل از تبلیغات پرداخت کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق تصمیم نمایندگان در اسفندماه ۱۳۹۹ کلیه کاربران در اینستاگرام و تلگرام که بیش از ۵۰۰ هزار نفر دنبال کننده دارند باید مالیات پرداخت کنند. این تصمیم از سال ۱۴۰۰ طبق لایحه‌های ابلاغ شده و اکنون سازمان امور مالیاتی نیز وظایف این افراد را برای خوداظهاری در وبسایت خود منتشر کرده است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور دستورالعملی را برای ابلاغ اینفلوئنسرها در درگاه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی ابلاغ کرده که طی آن کلیه اینفلوئنسرها باید به ازای تبلیغات محصولات مالیات پرداخت کنند.

در ماده ۶ این دستورالعمل گفته شده کلیه افراد دیگری که در صفحه شخصی خود در رسانه‌هایی مانند اینستاگرام و تلگرام فعالیت دارند به ازای دریافت تبلیغات باید مالیات مربوط به این درآمد را محاسبه و به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند. این سازمان نیز وظیفه خواهد داشت تا به روش‌های مختلف اینفلوئنسرها را شناسایی کرده و بر اساس خود اظهاری به مطالبه و وصول مالیات با رعایت قوانین اقدام کند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

  1. چطوری میخوان میزان درآمدشون رو محاسبه کنن.

    1. بدی پلتفرم اینستاگرام اینه که خیلی براحتی میتونن میزان درامدشونو محاسبه کنن. کافیه بری دایرکت یسوال از قیمت بپرسی و بعدش پست ها و استوری های قبلی تبلیغاتی شونو بشماری

  2. جدی جدی یا فقط در حد لایحه اس؟؟

  3. بعضیاشون هم درآمد خاصی ندارن !!!!!اونها چی

  4. درآمد ماهانه بعضیاشون به میلیارد میرسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا