تازه های تکنولوژی

نمایشگاه بین المللی اینوتکس یا کاسبی از استارت آپ ها

حواشی مربوط به اینوتکس 2019

نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) طی هفت دوره خود، میزبان استارتاپ ها و شرکت های فناوری زیادی از کشورهای مختلف بوده است. این نمایشگاه در طول 7 دوره گذشته خود میزبان بیش از 1000 شرکت کننده (غرفه دار) از 25 کشور مختلف بوده است و اهدافی همچون تبادل فناوری میان شرکتهای خصوصی، سرمایه گذاری مشترک، مشارکت در پروژه های تحقیق و توسعه و … را دنبال کرده است. هشتمین دوره این نمایشگاه (INOTEX 2019) از روز یکشنبه 19 خرداد 98 در فضایی به مساحت 9000 مترمربع در نمایشگاه بین‌المللی تهران شروع به فعالیت کرده است و تا چهارشنبه 22 خرداد نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، اینوتکس امسال با حواشی های بسیاری روبرو بوده است. هشتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس در حالی شروع به کار کرد که افراد عادی برای شرکت در این نمایشگاه باید بلیطی با بهای سی و پنج هزار تومان تهیه می کردند. در بررسی دقیق تر این موضوع با این نکته روبه رو می شویم: برای حضور در برخی از رویدادهای در خلال نمایشگاه از جمله اینونایت، اینوجوان و حتی اولین مجمع نوآوری آسیا باید هزینه جداگانه ای معادل 250، 55 و 220 هزار تومان پرداخت کرد. نکته قابل تامل  و پربحث، گله های تعدادی از استارتاپ های حاضر در نمایشگاه بوده است. عمده گلایه این استارتاپ ها از این موضوع بود که در ابتدا لیستی از خدمات برای بهره مندی غرفه داران در اختیار آن ها قرار گرفته؛ که ازجمله این خدمات حضور در کافه سرمایه اینوتکس است. اما متاسفانه زمانی که برای حضور مراجعه کرده اند اجازه نداده و پول مطالبه کرده اند.

حال پس از گذشت روز دوم نمایشگاه نیز حواشی دیگری مطرح شده است. حذف بهای بلیط ورودی به طور کامل و امکان ورود رایگان بازدیدکنندگان از نمایشگاه از مهم ترین بحث های مربوط به روز دوم است. افرادی که در روز قبل بهای بلیط را به طور کامل پرداخته و از نمایشگاه بازدید کرده بودند؛ با این ابهام روبرو شده اند که اگر فقط برای یک روز بازدید خود را به تاخیر انداخته بودند، بهتر نبود؟ مورد دیگر حضور در کافه سرمایه اینوتکس است، رویدادی که پیش از برگزاری نمایشگاه، قول بهره مندی از آن به طور رایگان به غرفه داران داده شده بود اما در روز اول نمایشگاه با پرداخت هزینه امکان حضور در آن مهیا بود؛ در روز دوم به جای دریافت هزینه اینگونه مطرح شده است که باید از قبل ثبت نام می کردید و دیگر امکان حضور نیست!

مهم ترین سوال در رابطه با این رویداد این است که چرا برگزارکنندگان اینوتکس 2019 به تعهدات اولیه خود پایبند نبوده اند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن