به زودی امکان فیلتر کردن نظرات در اینستاگرام برای کاربران میسر خواهد شد

اگر از شبکه‎ی اجتماعی اینستاگرم که تمرکز بر به اشتراک‎گذاری تصاویر دارد استفاده می‎کنید، به احتمال زیاد با تصاویر زیادی برخورد کرده‎اید که به دنبال آن‎ها نظرات ناشایست، بی‎ادبانه و مسخره‎کننده‎ی زیادی ارسال شده است. متاسفانه این واقعیت اینترنت و رسانه‎ی اجتماعی است که در آن مردم فکر می‎کنند که گفتن هر چیزی در رابطه […]

اگر از شبکه‎ی اجتماعی اینستاگرم که تمرکز بر به اشتراک‎گذاری تصاویر دارد استفاده می‎کنید، به احتمال زیاد با تصاویر زیادی برخورد کرده‎اید که به دنبال آن‎ها نظرات ناشایست، بی‎ادبانه و مسخره‎کننده‎ی زیادی ارسال شده است. متاسفانه این واقعیت اینترنت و رسانه‎ی اجتماعی است که در آن مردم فکر می‎کنند که گفتن هر چیزی در رابطه با هر فردی قابل قبول است، ولی خبر خوب برای کاربران اینستاگرام این است که این شرکت به زودی قدرت مدیریت را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

تا پیش از این کاربران مجبور بودند به مدیریت تک به تک نظرات بپردازند، یا به طور کلی آن‎ها را نادیده بگیرند. کاربران امکان گزارش نظرات را به بخش مدیریت اینستاگرام را داشتند، ولی همیشه این موثرترین روش برخورد با این دسته از افراد نیست. گرچه با این قابلیت در پیش رو، اینستاگرام به زودی به کاربران اجازه خواهد داد تا به منظور فیلترکردن نظراتی که از نظر آن‎ها توهین‎آمیز است، فیلترهایی در اختیار داشته باشند.

ایده‎ی پشت این اقدام این است که با آن‎که یکسری نظرات، اصطلاحات و جملات خاص در بین اکثریت افراد جنبه‎ی توهین‎آمیز دارد، گفته‎ها و نظراتی هم به چشم می‎خورند که طبق نظر شخصی شما توهین‎آمیز است. کاربران قادر به انتخاب کلمات یا اصطلاحات خاصی که فکر می‎کنند برای آن‎ها توهین‎آمیز است خواهند بود، یا آن‎ها می‎توانند در بعضی از پست‎های خاص کلا امکان ارسال نظر را غیرفعال کنند.

طبق گفته‎ی رئیس بخش سیاست عمومی شرکت اینستاگرام، نیکی جکسون کولاکو، در گفتگو با واشنگتن پست “هدف ما تبدیل اینستاگرام به محیطی دوستانه، مفرح و مهم‎تر از همه امن برای بیان خود است. ما به آهستگی در اختیار اکانت‎های مختلف که حجم بالایی از نظرات به همراه ناسزا را دریافت می‎کنند، گزینه‎ای به منظور مدیریت نظرات پست‎هایشان قرار می‎دهیم. به دنبال یادگیری بیشتر، ما به دنبال بهبود مدیریت نظرات در طیف گسترده‎تری از جامعه‎ی اینستاگرام خواهیم بود.”

تبلیغات :

buy Neuralink