تازه های تکنولوژی

امکان نصب ویندوز از طریق سرویس ابری مایکروسافت

مایکروسافت روش جدیدی را برای نصب ویندوز معرفی کرده است. پیش از این نصب ویندوز از طریق فایل نصبی ذخیره شده در سیستم و یا با استفاده از حافظه های خارجی از قبیل فلش مموری انجام میشده است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک نیوز و به نقل از Engadget ، مایکروسافت امکان نصب ویندوز از طریق سرویس ابری را فراهم کرده است. این روش که در پیش نمایش اینسایدر ویندوز ‍۱۰ بیلد ۱۸۹۷۰ نشان داده شده است ، روشی جدید است که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

برای این کار کافیست منوی Update & Security در بخش Recovery روی Reset this PC را باز کرده و از میان دو گزینه Keep My Files یا   Remove everything یکی را انتخاب کنید. در ادامه دو گزینه نمایش داده می شود که اولی Cloud download است که ویندوز را از طریق سرویس ابری نصب می کند. این فناوری قبلا در مک بوک ارائه شده بود.

مایکروسافت درزمینه استفاده از این قابلیت گفته است : در صورت نصب ویندوز از طریق سیستم ابری تمامی اپ های نصب شده پاک خواهد شد. همچنین اگر گزینه Remove everything را کلیک کرده باشید، داده های شمار نیز پاک خواهد شد.

نصب ویندوز با این روش برای تمامی دستگاههای با ویندوز 10 اکنون در دسترس است و با قابلیت Recover from the cloud متفاوت است. . اما با توجه به بتا بودن این نسخه، به کاربران توصیه میشود تا انتشار نسخه اصلی آن صبر کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا