اینتل فروش هاردهای جامد ارزان‌قیمت سری 540S را آغاز کرد

به دنبال فراگیرتر شدن هاردهای جامد، شرکت‌های مختلف سعی دارند تا علاوه بر معرفی محصولات جدیدتر، قیمت آنها را نیز تا حد ممکن کاهش دهند. اینتل نیز به تازگی خانواده‌ای جدید از هاردهای جامد خود را با نام SSD 5 Series تولید نموده که اولین محصول از این خانواده که SSD 540s نام دارد با ارزش […]

sadmayeh-ad  

به دنبال فراگیرتر شدن هاردهای جامد، شرکت‌های مختلف سعی دارند تا علاوه بر معرفی محصولات جدیدتر، قیمت آنها را نیز تا حد ممکن کاهش دهند. اینتل نیز به تازگی خانواده‌ای جدید از هاردهای جامد خود را با نام SSD 5 Series تولید نموده که اولین محصول از این خانواده که SSD 540s نام دارد با ارزش خرید بسیار بالایی که دارد، می‌تواند یک هارد جامد بسیار خوب برای کاربرانی باشد که نمی‌توانند پول چندان زیادی برای خرید یکی از هاردهای جامد بسیار پر سرعت بازار پرداخت نمایند.

شرکت اینتل نام‌گذاری بسیار خوبی را برای محصولات خود دارد و SSD 7 Series نشان‌دهنده هاردهای جامد بسیار قدرتمند این شرکت با انواع رابط‌های U.2 و M.2 PCI-e و پروتوکل NVMe می‌باشد که سرعت فوق‌العاده بالایی دارند. اما در کنار خانواده سری 5 اینتل، این شرکت محصولات سری SSD 5 Pro Series را نیز معرفی نموده که با داشتن اندازه‌ی 2.5 اینچی، با رابط‌های SATA 6Gb/s یا M.2 SATA در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. البته نوع رابط و اتصال‌دهنده آن نباید فکر شما را سمت هاردهای کم‌سرعت ببرد چرا که مهندسین اینتل از سریع‌ترین نوع حافظه‌ها یعنی MLC NAND در محصولات جدید خود استفاده کرده‌اند که علاوه بر سرعت فوق‌العاده بالایی که دارند، قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر حافظه‌های موجود نیز داشته و می‌توانند قیمت نهایی هارد جامد تولید شده را کاهش دهند.

اما هاردهای جامد SSD 5 Series قرار است با ظرفیت‌های 180، 240، 360، 480 گیگابایت و 1 ترابایت با دو فرمت کارخانه‌ای 2.5 اینچی 7 میلی‌متری و 80 میلی‌متری به همراه رابط M.2 SATA 6Gb/s تولید شوند. سرعت حافظه‌ها نیز بر اساس مدل‌های مختلف بوده و میزان آن در هر کدام با دیگری برابر نخواهد بود اما باید بدانید که حداکثر سرعت Read اطلاعات در این هاردها 560 مگابایت بر ثانیه و حداکثر سرعت Write نیز برابر با 480 مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

در نهایت باشد بتوانیم هاردهای جامد سری SSD 5 Series اینتل را تنها محصولات بازار بدانیم که از حافظه‌های پر سرعت TLC NAND استفاده می‌نمایند. هنوز قیمت نهایی و زمان عرضه این محصولات مشخص نشده است.

تبلیغات :

buy Neuralink