رکورد سرعت اینترنت در ژاپن با نرخ انتقال 319 ترابیت بر ثانیه شکسته شد

فناوری جدید استفاده شده در سیستم فیبر نوری باعث شکسته شدن سرعت نرخ انتقال داده در ژاپن شد. محققان ژاپنی توانستند به سرعت دوبرابری رکورد قبلی دست پیدا کنند. با استفاده از فناوری جدید سرعت انتقال داده از طریق فیبر نوری به 319 ترابیت بر ثانیه رسید. به گفته این محققان این سرعت امکان اسنفاده […]

فناوری جدید استفاده شده در سیستم فیبر نوری باعث شکسته شدن سرعت نرخ انتقال داده در ژاپن شد. محققان ژاپنی توانستند به سرعت دوبرابری رکورد قبلی دست پیدا کنند. با استفاده از فناوری جدید سرعت انتقال داده از طریق فیبر نوری به 319 ترابیت بر ثانیه رسید. به گفته این محققان این سرعت امکان اسنفاده در شبکه های فعلی را نیز دارا می باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان موسسه ملی فناوری های ارتباطی در ژاپن NICT توانستند رکورد سرعت اینترنت در جهان که پیش از این 179 ترابیت در ثانیه بوده است را به دوبرابر این مقدار جابجا کنند. رکورد قبلی در سال 2020 و توسط محققان بریتانیایی و ژاپنی ثبت شده بود.

این موسسه پس از بهبود تمام اجزای شبکه به این رکورد دست پیدا کرد. به گفته این محققان از خط فیبر نوری 4 هسته ای استفاده شد. همچنین این محققان از نوعی لیزر با 552 کانال و در طول موج های مختلف نیز استفاده کردند. آزمایش اولیه این نرخ سرعت در محیط آزمایشگاه انجام گرفت. در این آزمایش از فیبر پیچ دار مسافت 3 هزار کیلومتری با هدف حفط کیفیت سیگنال استفاده شد.

با اینکه محققان امکان استفاده از فیبر 4 هسته ای در شبکه های موجود را تایید می کنند اما استفاده از آن در زیرساخت بسیار هزینه مند بوده و تنها می تواند در پروژه هایی مورد استفاده قرار بگیرد که عملکرد بیش از هزینه مورد توجه خواهد بود. محققان NICT دستیابی به فیبر 4 هسته ای را یک موفقیت بزرگ عنوان کرده اند. زیرا اندازه آن مانند فیبرهای معمولی بوده و قابل استفاده در شبکه های فعلی نیز می باشد.

تبلیغات :

buy Neuralink