اخبار شرکت‌ها

اختلال چند دقیقه‌ای در اینترنت بین المللی به دلیل مشکل سرویس های DNS کلادفلر

مشکل به وجود آمده در سرویس های کلادفلر مانند «Discord»، «پولیتیکو»، «Feedly» و «League of Legends» باعث شده بود که بسیاری از کاربران در استفاده از وب سایت ها و سرویس های اینترنتی برای چند دقیقه با مشکل اختلال روبرو شوند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا،  در گزارش‌های به دست آمده گفته شده که این اختلال حدود ۲۵ دقیقه بوده و پس از آن مشکل برطرف شده است. کلادفلر یکی از مشهور ترین سرویس های DNS در جهان محسوب می شود. متیو پرینس، مدیرعامل کلادفلر پس از این اتفاق اعلام کرده است که این مشکل از یک روتر در آتلانتا به وجود آمده است. این روتر باعث شده بود مسیریابی اتصال شبکه با اختلال مواجه شده و از طرفی ترافیک های به سمت آی پی های متصل به زیرساخت دچار مشکل شود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

 همچنین در ایمیلی که در آن نشان می دهد حمله به سیستم ها انجام نشده آمده است این اختلال به خاطر حملات سایبری نبوده و به دلیل مشکل روتر و عدم مسیریابی درست انجام شده است. اکنون مشکل به طور کامل رفع شده و یک گروه از متخصصان در حال بروزرسانی اطلاعات پیرامون اختلال هستند. در این اختلال سرویس هایی همچون Discord, Feedly, Politico, Shopify و League of Legends  ضربه خوردند. کلادفلر در توییتر خود اعلام کرده است که پس از این مشکل در حال بازرسی شبکه لبه در بخش‌های مشخصی است و بدین ترتیب برخی مشتریان این سرویس ها ممکن است در برخی مناطق دوباره دچار اختلال شوند. البته این سایت دوباره اعلام کرده است که این اختلال ها همگی تحت بررسی هستند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا