تازه های تکنولوژی

معرفی هدست های مترجم مایکروسافت

هدست های هولولنز 2 که پیش از این در فناوری های جنگی و ارتش آمریکا بسیار مورد استفاده بوده است؛ اکنون از قابلیتی جدید بهره می برد. امکان ترجمه مکالمات از طریق این هدست، فناوری ای است که به تازگی از طریق فیلمی در یوتیوب به نمایش عمومی گذاشته شده است. در این ویدئو، جولیا وایت، مدیر اجرایی آژور، صحبت هایی می کند و سپس از هدست می خواهد تا آن ها را ترجمه کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، هدست هولولنز 2 پس از دریافت این دستور، به شکل یک ماکت انسان در می آید و شروع به ترجمه صحبت های وایت به ژاپنی می کند، این در حالی است که ترجمه آنقدر روان و دقیق است که عده ای آن را باور نکرده اند اما وایت با بیان این نکته که قادر به صحبت به زبان ژاپنی نمی باشد؛ این ترجمه را تماما از آن هدست فوق پیشرفته مایکروسافت دانسته است.

مایکروسافت همچنین با امضای قرارداد جدیدی با ارتش آمریکا، ملزم به تامین هدست های فوق پیش رفته ی هلولنز 2 برای وزارت دفاع این کشور شده است. آمریکا قصد دارد تا با استفاده از این فناوری جدید، به سربازان در میدان نبرد کمک کند تا از موقعیت افراد بر روی نقشه آگاه شوند، تجهیزات نظامی را بررسی کنند، از موقعیت افراد زخمی و وضعیت سلامت هم رزمان خود خبر گرفته و همچنین در تمرینات و آموزش های نظامی نیز از آن ها استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن