تازه های تکنولوژی

رویای دیرینه دانشمندان در تولید برق از قطرات باران به حقیقت پیوست

محققان روشی را ابداع کرده اند که از طریق آن میتوان از بارش باران برق تولید کرد. در این شیوه تولید برق به روشی بهینه و از یک منبع پاک صورت خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تک نیوز، محققان چینی در این روش از ساختار اثر میدان در تولید برق آنی استفاده کرده اند. در این روس هر قطره باران می تواند تا 140 ولت برق تولید کند. این مقدار برق می تواند تا 100 لامپ LED را تا زمانی اندک روشن نگه دارد. این روش نسبت به روش های قبلی بهینه تر و قوی تر است.

در این روش از دو الکترود آلومینیومی و الکترود اکسید قلع با پوشش  PTFE در کنار یکدیگر استفاده میشود. این پوشش که همراه با الکترود ثابت است، در هنگام بارش باران و برخورد آن با سطح الکترود قلع باعث اتصال این دو الکترود با هم و برقراری اتصال کوتاه خواهد شد. در این زمان بار ذخیره شده در الکترودها آزاد میشود. این عمل تا نقطه اشباع و هم زمان با بارش مداوم باران ادامه خواهد داشت.

 تبدیل این روش به شیوه ای کاربردی کار سختی نخواهد بود. اما تداوم استفاده از این روش اهمیت بیشتری خواهد داشت. استفاده از این روش در مکان هایی که با بارش باران مواجه هستند مانند سقف ساختمان ها میتواند در تامین برق مصرفی آنها موثر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن