سیستم عامل‌ها

کد iOS 10.3 اشاره به یک دستگاه iOS با نرخ رفرش سریع‎تر دارد

با آن‎که مواردی نظیر رزولوشن و نوع نمایشگر (ال‎سی‎دی، آمولد و غیره) نقش مهمی در مشخص‎سازی این ایفا می‎کند ‎که چطور نمایشگر یک گوشی و محتویات آن به نظر ‎آیند، ولی فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که بایستی مد نظر قرار گیرند، مانند نرخ تازه‎سازی یا همان رفرش در ثانیه. در حال حاضر دستگاه‎های iOS نرخ تازه‎سازی پیش‎فرض 60 هرتز را دارند، ولی به نظر می‎رسد که دستگاه‎های iOS در آینده می‎توانند در این زمینه سریع‎تر باشند.

در توئیتی که اخیرا توسط توسعه‎دهنده‎ای به اسم Steve Troughton-Smith منتشر شده است، مشخص شده که در کد iOS 10.3 اشاره‎هایی به یک نرخ احتمالی تازه‎سازی سریع‎تر شده است. این کد اشاره به این دارد که چطور توسعه‎دهندگان می‎توانند از چندین حالت مختلف نمایشگر استفاده کنند مانند نرخ 60 فریم بر ثانیه، نرخ 30 فریم بر ثانیه و حالت “پیش‎فرض” که گفته می‎شود می‎تواند بیشتر از 60 هرتز باشد.

او در توئیت خود اظهار می‎دارد “من متقاعد شده‎ام که احتمالا امسال شاهد یک نمایشگر دستگاه iOS با نرخ تازه‎سازی بیشتر از 60 هرتز خواهیم بود.”

او هم‎چنین به صحبت‎های خود چنین اضافه می‎کند “زمانی که این سیستم‎عامل اشاره‎های واضحی را در بر می‎گیرد که مطابق با گزارش‎ها و شایعات قدیمی چند ماه است، جای کمی برای شک باقی می‎ماند.”

وب‎سایت Cult of Mac، منبع فاش‎سازی این توئیت، در این زمینه به گزارش قدیمی وب‎سایت Bloomberg اشاره می‎کند که گفته بود اپل در حال کار بر روی ادغام عمیق‎تر قلم نوری برای سری تبلت‎های آی‎پد خود است و داشتن یک نرخ تازه‎سازی سریع‎تر در واقع می‎تواند به قدرت پاسخ‎دهی Apple Pencil و قابلیت‎های دیگر کمک کند.

گفته می‎شود اهالی کوپرتینو ماه بعد از آی‎پد پرو 10.5 اینچی خود رونمایی می‎کنند، بنابراین این احتمال وجود دارد که این آی‎پد شایعه شده دارای نمایشگری با نرخ تازه‎سازی بیشتر باشد. یا شاید این کد اشاره به نسل بعدی آیفون دارد، به هرحال امیدواریم جزئیات بیشتری به زودی در این خصوص منتشر شود.

دیدگاه کاربر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا