سیستم عامل‌هاهک و امنیت

جیلبریک iOS 9.2 تا 9.3.3 به‌زودی منتشر می‌شود

اگر چند ماه گذشته بی‌‎صبرانه منتظر جیل‎بریکی برای سیستم‎عامل iOS بوده‎اید، باید بگوییم که صبر شما در حال به پایان رسیدن است. تیم هک Pangu در اکانت رسمی توئیتر خود اعلام کرده است که یک جیل‎بریک iOS 9.2 تا 9.3.3 به‌زودی برای دستگاه‎های 64 بیتی عرضه خواهد شد.

آخرین جیل‎بریکی که به صورت گسترده‎ مورد استفاده گرفت در مهرماه سال گذشته عرضه شد. معنای این گفته این است که تقریبا یک سال از عرضه‎ی عمومی یک جیل‎بریک گذشته است، امری که برای اکثریت جیل‎بریک‎ کنندگان مهم است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

این تیم یک ابزار جیل‎بریک iOS 9.1 در اسفندماه عرضه کرد، ولی اکثر کاربران در آن موقع نسخه‎ی نرم‎افزاری iOS خود را آپگرید کرده‎اند و بنابراین برایشان غیرقابل قبول بود برای استفاده از جیل‎بریک به نسخه‎ی قبلی iOS برگردند.

می‎توان گفت این وقفه طولانی‎ترین وقفه‎ای بوده است که جامعه‎ی جیل‎بریک تا کنون متحمل شده است، ولی دوران انتظار به نظر می‎رسد خیلی زود به پایان خواهد رسید.

کاربران گزارش می‎دهند که نسخه‎ی چینی جیلبریک iOS 9.2 تا 9.3.3 در حال حاضر آماده است، ولی یک جیل‎بریک semi-tethered (در این نوع جیلبریک هر موقع و به هر دلیلی iDevice خاموش شود در بوت بعدی دستگاه بالا می‎آید اما سیدیا و چند برنامه دیگر باز نمیشود) است. تا زمانی که نسخه‎ی رسمی آمریکایی این ابزار عرضه شود باید صبر و سپس در مورد آن قضاوت کرد.

گرچه این خبر یک سورپرایز بزرگ است، ولی نباید شوک‎آور باشد، چون تیم Pangu اخیرا به وجود یک جیل‎بریک اشاره کرده بود. در کنفرانس امنیتی MOSEC 2016 خود در شانگهای، این تیم به هم یک جیل‎بریک iOS 9.x و هم یک جیل‎بریک بالقوه برای iOS 10 اشاره کرده بود. حتی تا جایی این موضوع پیش رفت که این تیم نرم‎افزار سیدیا را که روی iOS 10 نصب شده بود نشان دادند.

در حال حاضر، توئیت این تیم بیش از 3 هزار لایک دریافت کرده و تقریبا 3 هزار بار دوباره توئیت شده است. در نتیجه باید گفت افراد زیادی واقعا منتظر جیلبریک iOS 9.2 تا 9.3.3 هستند.

دیدگاه کاربر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا