تصویری احتمالی از تلفن iPhone 6c منتشر شد

هفته‌ی پیش بود که اخباری در مورد عرضه‎‌ی سه آیفون جدید توسط اپل شنیدیم که احتمالا یکی از آنها 4 اینچی بوده و iPhone 6c نام دارد. البته شایعات پیرامون آیفون 4 اینچی اپل از زمان عرضه‌ی آیفون 6 وجود داشت و حالا نیز این اخبار، باز هم داغ شده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، اپل […]

هفته‌ی پیش بود که اخباری در مورد عرضه‎‌ی سه آیفون جدید توسط اپل شنیدیم که احتمالا یکی از آنها 4 اینچی بوده و iPhone 6c نام دارد. البته شایعات پیرامون آیفون 4 اینچی اپل از زمان عرضه‌ی آیفون 6 وجود داشت و حالا نیز این اخبار، باز هم داغ شده‌اند.

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل قصد دارد تا باز هم به اندازه‌ی 4 اینچی iPhone 5s باز گردد اما این‌بار، برچسب ارتباطی NFC را از تلفن خود حذف نخواهد کرد. سنسور TouchID و پوشش محافظ Gorilla Glass نیز در این تلفن جدید وجود خواهند داشت اما انتظار می‌رود که بدنه‌ی این تلفن برای داشتن قیمتی پایین‌تر، از جنس پلاستیک باشد. در مورد بدنه صحبت کردیم، بد نیست بدانید که شرکت تولیدکننده‌ی وسایل جانبی و قطعات مختلف، Future Supplier، تولید بدنه‌ی پلاستیکی تلفن iPhone 6c را نیز بر عهده دارد و مطالبی را نیز در مورد این تلفن جدید منتشر ساخته اما در تصویری که همراه این مطالب منتشر شده، اندازه‌ی این تلفن هوشمند همچون یک محصول 5 اینچی بوده و شباهت کمتری به iPhone 5c که 4 اینچی بود، دارد. البته دو تغییر محسوس در این تصویر دیده می‌شود که مورد اول مربوط به تغییر شکل فلش پشتی و مورد دوم نیز مربوط به قرارگیری دو اسپیکر در بخش پشتی این تلفن می‌شود، در حالی که iPhone 5c، تنها یک اسپیکر در بخش پشتی خود داشت.

iPhone 6c rear cover possibliy pictured - new 4-inch iPhone confirmed 2

البته تمام تلاش ما برای پرداختن به این نکات، رسیدن به موضوع احتمال به کار رفتن و استفاده کردن بدنه‌ی iPhone 5 برای تلفن هوشمند iPhone 6c بوده چرا که در تصویری که مشاهده می‌کنید، قسمت پایینی آیفون 5 نیز دقیقا به همین شکل بوده اما چیزی که ما در تصویر تلفن iPhone 6c می‌بینیم با این تصویر کاملا تفاوت دارد!

iPhone 6c rear cover possibliy pictured - new 4-inch iPhone confirmed 3

به همین دلیل است که در حال حاضر، باید به Future Supplier اعتماد کرده و اخبار منتشر شده‌ی آنها را به همین سادگی رد نکنیم چرا که حتی ممکن است iPhone 6c، حتی از آنچه که می‌بینیم نیز زیباتر باشد.