اخبار داخلیدستاوردها

محققان ایرانی از پسماندها نوعی بتن سازگار با محیط زیست تولید کردند

یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانست با استفاده از پسماند و با کمک نانو فناوری نوعی بتن سازگار با محیط زیست تولید کند. بدین ترتیب علاوه بر کاهش پسماند، بتن های تولیدی نیز محافظ طبیعت خواهند بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، یک شرکت دانش بنیان در ایران موفق به ساخت محصولات بتنی دوستدار محیط زیست از پسماند شده است. مدیر عامل این شرکت در مورد این پروژه می گوید: تولید بتن های با دوام با استفاده از نانوذرات سیلیس و تیتانیوم انجام‌گرفته و ذرات بازیافتی PET مربوط به بطری های پسماند نیز با ماسه مخلوط شده تا در این بتن ها مورد استفاده قرار بگیرند.

علاوه بر پسماند و ماسه، ضایعات شیشه نیز در تولید این بتن استفاده شده که کلیه محصولات علاوه بر سازگاری با محیط زیست می توانند در حفظ طبیعت نیز موثر باشند. این شرکت علاوه بر تولید بتن سازگار با محیط زیست، نوعی کفپوش نانوایی نیز تولید کرده که در آن از خورده شیشه و ذرات PET استفاده شده است. از مزایای این کفپوش دوام بالای آن در مقابل آسیب ها و همچنین کاهش ترکهای ناشی از سیمان بوده است. این کفپوش ها می توانند در مکانهایی مانند پارکینگ ها، انبارها، سطح معابر پیاده روها و همچنین کف های هشدار دهنده و سرعتگیر حاشیه‌ای مورد استفاده قرار گیرند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا