جستجوی این 16 کاراکتر در مرورگر کروم آن را از کار می‌اندازد!

یک وبلاگ نویس به نام Andris Atteka در روزهای گذشته موفق به پیدا کردن یک‌رشته کاراکتر 26 عددی خاص شد که با تایپ کردن آن‌ها در نوار آدرس گوگل کروم، این مرورگر اصطلاحاً کرش کرده و متوقف می‌شود. پس‌ازاینکه وب‌سایت Venture Beat از وجود این رشته کاراکتر آگاه می‌شود، اقدام به حذف 10 کاراکتر آن […]

یک وبلاگ نویس به نام Andris Atteka در روزهای گذشته موفق به پیدا کردن یک‌رشته کاراکتر 26 عددی خاص شد که با تایپ کردن آن‌ها در نوار آدرس گوگل کروم، این مرورگر اصطلاحاً کرش کرده و متوقف می‌شود. پس‌ازاینکه وب‌سایت Venture Beat از وجود این رشته کاراکتر آگاه می‌شود، اقدام به حذف 10 کاراکتر آن می‌کند. با این کار از این رشته کاراکتر 26 عددی تنها 16 کاراکتر باقی می‌ماند.

پس‌ازاین که Atteka وجود این باگ را به گروه پشتیبانی گوگل کروم گزارش داده و توضیحات فنی آن را بیان می‌کند، آن‌‌ها علت بروز این باگ را یک آسیب‌پذیری DOS عنوان می‌کنند. در همین رابطه این وبلاگ نویس می‌گوید که درواقع این یک آسیب‌پذیری امنیتی نبوده و مضر نیست. تنها احتمال می‌رود برخی از کاربران از این باگ به‌عنوان سرگرمی استفاده کرده و باعث از کرش کردن لحظه‌ای مرورگر کروم برای سایر کاربران شوند و قابل بازیابی خواهد بود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

5 ویژگی جالب گوگل‌کروم در اندروید که از آنها بی‌خبرید!

برای از کار انداختن گوگل کروم نیاز است که به یک رایانه ویندوزی یا مک دسترسی داشته و سپس عبارت http://a/%%30%30 را در نوار آدرس این مرورگر وارد کرده و کلید اینتر را بزنید. مشاهده خواهید کرد که رنگ صفحه‌نمایش به رنگ سفید روشن درآمده و پیغامی با عبارت Google Chrome has stoped working و با این مضمون که گوگل کروم متوقف شده است، ظاهر خواهد شد. از آنجایی که این ترفند 100 درصد کار روی ویندوز و مک کار می‌کند، لذا قبل از آزمایش آن، از باز نبودن تب‌های مهم و فعال مطمئن شوید. البته جای نگرانی نیست، در صورت بسته شدن تب‌های مهم، با باز کردن دوباره مرورگر کروم، می‌توانید دوباره آن را بازگردانی (Restore) کنید.

شایان‌ذکر است که این باگ، روی هیچ نسخه از مرورگر کروم در اندروید و لینوکس کار نمی‌کند. این‌گونه از مشکلات نرم‌افزاری کروم قبلاً بسیار شایع بوده و ضرری به مرورگر نمی‌زنند.