تازه های تکنولوژی

ژاپن به دنبال توسعه اینترنت 6G تا سال 2030

در حالی که هنوز بسیاری از کشورها به دنبال توسعه شبکه اینترنت 5G هستند ،ژاپن اعلام کرده است تلاش دارد تا سال 2030 به فناوری اینترنت 6G دست پیدا کند. پیش از این نیز دولت ژاپن از تهیه یک برنامه جامع برای توسعه و پیاده سازی این تکنولوژی در کشور خبر داد و گفته بود تا 10 سال آینده اینترنت 6G در کل ژاپن پیاده سازی خواهد شد. این برنامه از ژانویه امسال آغاز خواهد شد و تحت نظارت و هماهنگی وزارت ارتباطات ژاپن جامعه تحقیقاتی برای انجام این فناوری نیز کلید خواهد خورد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک‌نیوز، اینترنت 6G در ژاپن تنها به استفاده در گوشی های همراه و اینترنت همراه محدود نخواهد بود. پهنای باند بالای این تکنولوژی در سایر زمینه ها از جمله اینترنت اشیا، خودروهای خودران، صنایع و کارخانه‌های هوشمند استفاده خواهد شد.

از ویژگی های اینترنت 6G میتوان به سرعت ده برابری نسبت به اینترنت 5G وسرعت دانلود بسیار بالا اشاره کرد. کشورهایی نظیر چین، آمریکا و روسیه نیز تلاش خود را برای دستیابی به نسل جدید اینترنت پرسرعت را آغاز کرده بودند و در آینده شاهد رقابت در توسعه در زیرساخت های این کشورها خواهیم بود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا