ماهواره جدید موقعیت یاب ژاپن در مدار زمین قرار گرفت

ژاپن روز دوشنبه ماهواره موقعیت یاب جدیدی را با کمک موشک H-2A به مدار زمین ارسال کرد. مکان ارسال این ماهواره نیز از پایگاه فضایی تانگاشیما در ژاپن بوده است. موشک H-2A مربوط به صنایع سنگین میتسوبیشی نیز وظیفه ارسال این ماهواره را بر عهده داشته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، […]

ژاپن روز دوشنبه ماهواره موقعیت یاب جدیدی را با کمک موشک H-2A به مدار زمین ارسال کرد. مکان ارسال این ماهواره نیز از پایگاه فضایی تانگاشیما در ژاپن بوده است. موشک H-2A مربوط به صنایع سنگین میتسوبیشی نیز وظیفه ارسال این ماهواره را بر عهده داشته است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهواره جدید ژاپن به نام QZS-1 قرار است جایگزین ماهواره Quasi-Zenith شود که در سال ۲۰۱۰ در مدار قرار گرفته بود. وب سایت رسمی این ماهواره نیز اسامی ماهواره های موجود در مدار زمین مربوط به این شرکت را منتشر کرد. شرکت میتسوبیشی  پس از انجام این پرتاب در توییتر خود اعلام کرد: واقعا این پرواز بسیار زیبا بوده است. همچنین این ماهواره توانست از بخش بالای موشک با موفقیت جدا شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

ماهواره های QZSS شامل ۷ ماهواره است که در مدار بالای ژاپن در حال حرکت هستند. آژانس فضایی ژاپن نیز وظیفه ماهواره جدید را ارسال سیگنالهای ناوبری همانند ماهواره ای جی پی اس عنوان کرد. به طوری که حتی در مکان های کوهستانی و شهری نیز عملکرد بهبود یافته خواهد داشت. وظیفه ارسال ماهواره نیز توسط شرکت صنایع میتسوبیشی و با کمک موشکی H-2A بوده است. این موشک پیش از این توانسته بود یک ماهواره پیشرفته با فناوری ارتباطات لیزری را نیز در مدار قرار دهد. از سال ۲۰۰۳ تا کنون ماهواره‌های بسیاری با کمک این موشک به سیاره زهره و مریخ ارسال شده است.