13.3 درصد از کاربران اندرویدی تا امروز اندروید مارشملو را روی گوشی‌های خود نصب کرده‌اند

گوگل در هر ماه درصد کاربران اندرویدی را بر روی نسخه‌های مختلف این پلتفرم در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا آن‌ها متوجه شوند که کدام یک از نسخه‌های اندرویدی محبوب‌تر بوده و کاربران بیشتر از کدام نسخه استفاده می‌کنند؛ بدین ترتیب توسعه‌دهندگان نیز به خوبی از از تعداد کاربران هر نسخه از اندروید مطلع […]

گوگل در هر ماه درصد کاربران اندرویدی را بر روی نسخه‌های مختلف این پلتفرم در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا آن‌ها متوجه شوند که کدام یک از نسخه‌های اندرویدی محبوب‌تر بوده و کاربران بیشتر از کدام نسخه استفاده می‌کنند؛ بدین ترتیب توسعه‌دهندگان نیز به خوبی از از تعداد کاربران هر نسخه از اندروید مطلع می‌شوند و بازی یا برنامه‌ی خود را برای آن نسخه نیز منتشر می‌کنند. طبیعتا نسخه‌های جدیدتر اندروید، نظیر مارشمالو هنوز نتوانسته‌اند آن‌طور که انتظارش می‌رفت بر روی گوشی‌های کاربران نصب شده باشد و این امر هم به علت فاصله‌ی زمانی بیش از حد انتشار آپدیت‌ سازندگان گوشی‌های همراه بوده است. این اطلاعات در دوره‌ی هفت روزه در ماه جاری جمع آوری شده و کاربرانی را که طی این هفت روز برنامه‌ی گوگل پلی را باز کرده‌اند مورد رصد قرار داده‌ است.

چنانچه در تصویر هم مشاهده می‌کنید، اندروید Froyo با داشتن سهم 0.1 درصدی از نسخه‌های اندروید همچنان در این آمار باقی مانده است؛ نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید نظیر Gingerbread و Ice Cream Sandwich با داشتن سهم 1.9 و 1.7 درصد بر روی گوشی‌های‌هوشمند کاربران نصب شده‌اند. اندروید  Jelly Bean که سه نسخه‌ی اندروید 4.2،4.1 و 4.3 را شامل می‌شود، آماری خیره کننده داشته و به عنوان یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های اندروید با سهمی 17.8 درصدی به شمار می‌آید. اندروید کیت‌کت در رتبه‌ی دوم قرار گرفته و حدود 30 درصد از کاربران از این نسخه استفاده می‌کنند و رتبه‌ی اول میان نسخه‌های اندرویدی هم به اندروید لالی‌پاپ با بیش از 35 درصد می‌رسد. یکی از جدیدترین نسخه‌های اندروید، اندروید 6 مارشمالو توانسته بر روی 13.3 درصد از گوشی‌های کاربران نصب باشد و آمار نه‌چندان خیره‌کننده‌ای را کسب کرده چراکه به عنوان جدیدترین نسخه‌ی اندروید محسوب می‌شود. از تعداد کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید هر روز کاسته شده و نسخه‌های جدیدتر سیستم‌عامل جستجوگر دنیای اینترنت، بر روی گوشی کاربران در حال افزایش بوده و علت اصلی آن‌هم، خرید گوشی‌های جدیدتر توسط کاربران قدیمی اندروید بوده است.

سونی آپدیت اندروید 5.1.1 را برای اکسپریا Z1، Z1 Compact و Z Ultra عرضه کرد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در هر روز چندین گوشی‌هوشمند جدید توسط کاربران خریداری شده و اندروید مارشمالو همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد اما با روی کار آمدن اندروید 7 به زودی به تعداد کاربران اندروید مارشمالو افزوده می‌شود. از سوی دیگر، میزان دسترسی کاربران به نسخه‌های جدیدتر اندروید ممکن است تفاوت زیادی داشته باشد. معمولا نکسوس‌های گوگل اولین گوشی‌هایی هستند که جدیدترین نسخه‌ی اندروید را دریافت کرده و بعد از آن، سازندگان گوشی‌های‌هوشمند بعد از چند ماه، گوشی‌های خود را به‌روزرسانی می‌کنند. بانگاهی به آمار منتشر شده می‌توان به راحتی متوجه شد که بیش از سی درصد از کاربران اندروید، نسخه‌ای را استفاده می‌کنند که از زمان انتشار آن بیش از 3 سال گذشته است؛ گوگل همواره سعی داشته تا این مشکل را برطرف کند اما هنوز نتوانسته کاربران اندروید را به جدیدترین سیستم‌عامل خود تجهیز کند.