نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

کسپرسکای باج افزار VHDL را محصول هکرهای کره شمالی می‌داند

کسپرسکای در گزارش منتشر شده اعلام کرد باج افزار جدید VHDL وابسته به کره شمالی است. این شرکت اسنادی در دست دارد که نشان می دهد هکرهای وابسته به دولت کره شمالی چگونه توانستند با نفوذ به شبکه‌ شرکت ها بدافزار VHDL را در آنها آن تزریق کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از ZDNet، در گزارش کارشناسان کسپرسکی آمده است که ابزارها و تکنیک های استفاده شده در دو حمله هکری بسیار شبیه به هم هستند. در واقع دولت کره شمالی تیمی از هکرها را در اختیار گرفته است. تکنیک های مورد استفاده شامل فریم ورک بدافزاری MATA برای اجرای  VHDLو حرکت در شبکه هدف مانند کمپین های Lazarus بودند که پیش از این در کمپین های مربوط به گروه نیز دیده شده بود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

توسعه‌دهندگان آنتی ویروس کسپرسکای معتقدند باج افزار VHDL مربوط به گروه Lazarus  است و توسط این گروه نیز هدایت می شود. کلیه هکرهای دولت کره شمالی شامل دو دسته هستند. دسته اول در جستجوی سایبری و جمع آوری اطلاعات فعالیت می‌کنند و دسته دوم در زمینه جرایم مالی کار می کنند. البته باج افزار VHDL نیز مربوط به گروه دوم بوده و با هدف دریافت پول انجام می گیرد. همچنین نفوذ به داخل شبکه شرکت‌ها و سرقت اطلاعات و دریافت باج نیز یکی دیگر از روش‌های گروه دوم برای تامین منابع مالی دولت پکن است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا