استفاده از اندروید نوقا در گوشی‌های اندرویدی افزایش یافته است

آخرین آمار مربوط به توزیع سیستم‎عامل اندروید منتشر شده است، گزارشی که در اولین هفته‎ی هر ماه میلادی ارائه می‎شود. بار دیگر، بعضی از افراد ممکن است این آمار را ناامیدی بزرگی برای اندروید بدانند. براساس اطلاعات دستگاه‎هایی که به مدت هفت روز تا تاریخ 6 مارس از گوگل پلی‎استور بازدید داشته‎اند، اندروید 7.0 و […]

آخرین آمار مربوط به توزیع سیستم‎عامل اندروید منتشر شده است، گزارشی که در اولین هفته‎ی هر ماه میلادی ارائه می‎شود. بار دیگر، بعضی از افراد ممکن است این آمار را ناامیدی بزرگی برای اندروید بدانند. براساس اطلاعات دستگاه‎هایی که به مدت هفت روز تا تاریخ 6 مارس از گوگل پلی‎استور بازدید داشته‎اند، اندروید 7.0 و اندروید 7.1 روی هم رفته تنها 2.8 درصد تمامی دستگاه‎های بهره‎مند از سیستم‎عامل اندروید را به خود اختصاص می‎دهند. این دو آخرین بیلدهای ارائه شده‎ی اندروید به شمار می‎روند. ولی اگر به آمار ماه‎ قبل نگاه داشته باشیم، نوقا در ماه فوریه تنها آمار 1.2 درصدی در اختیار داشت تا با یک افزایش عظیم 133 درصدی روبرو شده باشد.

اندروید 5.0 و اندروید 5.1 نسخه‎های متن‎باز این سیستم‎عامل هستند که در اکثر دستگاه‎های فعال دیده می‎شوند. روی هم رفته، 32.5 درصد تبلت‎ها و گوشی‎های هوشمند اندرویدی از اندروید آب‎نبات چوبی بهره می‎برند و این آمار در ماه قبل 32.9 درصد بوده است. به دنبال آن دستگاه‎های اندرویدی دارای اندروید مارشملو 6.0 آمار 31.3 را در اختیار دارند. در ماه فوریه، سهم این بیلد اندروید 30.7 درصد بود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اندروید کیت‎کت 4.4 هم‎چنان با در اختیار داشتن تکه‎ای 20.8 درصدی از کیک اندروید، نسبتا محبوبیت خود را حفظ کرده است. اندروید جیلی‎بین در کنار آن با 10.8 درصد قرار می‎گیرد و سپس اندرویدهای بستنی حصیری و نان زنجبیلی دیده می‎شوند که هم‎چنان تنها 1 درصد دستگاه‎های اندرویدی از آن‎ها استفاده می‎کنند.

در طول چند ماه آینده، بایستی سهم اندروید 7.0 و 7.1 نوقا افزایش یابد چون پرچم‎دارهای بیشتری به بازار می‎آیند که از همان ابتدا این سیستم‎عامل را نصب شده خواهند داشت.