آغاز به کار بخش جدید رتبه بندی باتری موبایل در وب سایت DxOMark

وب سایت DxOMark تصمیم گرفته تا بخش جدیدی را برای بررسی عملکرد باتری موبایل ها راه اندازی کند. قرار است در این بخش میزان شارژ، کارایی و عملکرد باتری موبایل ها بررسی شده و سپس رتبه بندی شوند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کمپانی فرانسوی DxOMark آزمایشگاه جدیدی را راه اندازی کرده […]

وب سایت DxOMark تصمیم گرفته تا بخش جدیدی را برای بررسی عملکرد باتری موبایل ها راه اندازی کند. قرار است در این بخش میزان شارژ، کارایی و عملکرد باتری موبایل ها بررسی شده و سپس رتبه بندی شوند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کمپانی فرانسوی DxOMark آزمایشگاه جدیدی را راه اندازی کرده تا از طریق آن بتواند عملکرد باتری موبایل را بسنجد. وجود اتاق فارادی و شبیه ساز شبکه در این آزمایشگاه قادر است تا باتری هر گوشی را بررسی کرده و به آن امتیاز ‌دهد. پیش از این بخش های مربوط به دوربین موبایل، صفحه نمایش و کیفیت صدای اسپیکر آنها به  این وب سایت اضافه شده بود که اکنون امتیاز دهی به باتری نیز به کاربران کمک خواهد کرد تا قبل از خرید هر دستگاهی بتوانند آن را بطور کامل بررسی کنند.

امتیاز دهی به باتری ها با اندازه گیری صد پارامتر و بازدهی ۱۵۰ ساعت عملکرد موبایل انجام می گیرد. طبق گفته این وبسایت در این آزمایشگاه مواردی مانند دامنه باتری، سرعت شارژ، مدت زمانی که برای توقف شارژ بعد از پر شدن باتری طول میکشد و کارایی های دیگر موارد مورد بررسی قرار بگیرد.

پس از بررسی موارد گفته شده این پارامتر ها با در نظر گرفتن تفاوت مقدار واقعی باتری و مقداری که در رابط کاربری نشان داده شده مقایسه می شود و در نهایت امتیاز نهایی برای آن باتری صادر خواهد شد. هم اکنون در این بخش امتیاز ۱۷ دستگاه گوشی موبایل منتشر شده که در بین آنها گلکسی A51 با ظرفیت ۷000 میلی آمپر ساعت توانسته بالاترین امتیاز را کسب کند. پس از آن ویکو پاور U30 با ظرفیت ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعت قرار دارد که توانسته در رده دوم این جدول قرار بگیرد.

البته این بررسی ها تنها در مورد ظرفیت بالای باتری ها نبوده و به عنوان مثال سرعت بسیار بالای شارژ و کارایی فوق العاده در گوشی های اوپو فایند X3 Neoو آیفون ۱۲ پرو مکس توانسته آنها را در رده سوم و چهارم قرار دهد.