کسب و کار لنوو در چین با تمرکز بر بازار مصرف‎کنندگان متحول می‎شود

لنوو اعلام کرده است که کسب و کار مستقر در کشور چین این شرکت با هدف افزایش تمرکز بر بازار مصرف‎کنندگان، متحول می‎شود. کسب و کار گروه تجاری لنوو در چین به دو بخش کاملا جدید تقسیم می‎شود، بخشی که تمرکز بر مصرف‎کننده دارد و بخش مرکز داده‎ها. بخش تمرکزکننده بر نیاز مصرف‎کننده شامل شرکت‎های […]

لنوو اعلام کرده است که کسب و کار مستقر در کشور چین این شرکت با هدف افزایش تمرکز بر بازار مصرف‎کنندگان، متحول می‎شود. کسب و کار گروه تجاری لنوو در چین به دو بخش کاملا جدید تقسیم می‎شود، بخشی که تمرکز بر مصرف‎کننده دارد و بخش مرکز داده‎ها. بخش تمرکزکننده بر نیاز مصرف‎کننده شامل شرکت‎های دستگاه هوشمند و کامپیوترهای شخصی لنوو می‎شود که در چین مستقر هستند. هم‎چنین در این بخش کسب و کار گوشی‎های هوشمند لنوو قرار می‎گیرد. در همین حین، بخش مرکز داده شامل تیم‎هایی می‎شود که تجهیزات ذخیره‎سازی اطلاعات و سرورهای شرکتی می‎فروشند. با تحول کسب و کار مستقر در چین خود به دو بخش، لنوو قصد دارد موقعیت خود در این کشور را با بهره‎مندی موثرتر از فرصت‎های جدید، تقویت کند. به همراه این تغییر در ساختار تجاری این شرکت، تغییر در کارکنان نیز صورت گرفته و برای دو بخش جدید مدیرهای تازه‎ای برگزیده شده است. مدیر بخش مصرف‎کننده رئیس سابق گروه کسب و کار موبایل لنوو آقای لیو جین است. تجربه‎ی لیو جین در گروه مذکور به لنوو در مدیریت بخش متمرکز بر بازار مصرف‎کننده کمک خواهد کرد، بخشی که محصولات اصلی آن احتمالا دستگاه‎های موبایل را در بر می‎گیرد.

تحول لنوو در زمانی صورت می‎گیرد که این شرکت محصولات الکترونیکی چینی با مشکلات مالی روبرو شده است. در سه‎ماهه‎ی سوم سال مالی جاری، لنوو یک افت عظیم 67 درصدی در سود خالص خود گزارش داد. این ضرر مالی با وجود اندک افزایش درآمد دو درصدی در بخش کامپیوترهای رده‎بالای این شرکت است که 70 درصد درآمد شرکت را به خود اختصاص می‎دهند. با آن‎که در سه‎ماهه‎ی سوم مقداری خبرهای خوب نیز به چشم می‎خورد، اما لنوو باز هم به دلیل افت قابل انتظار در بازار جهانی کامپیوترهای شخصی با مشکل روبرو است. این شرکت هم‎چنین با رقابت سرسختانه‎ی شرکت‎های دیگر همانند با اچ‎پی روبرو بوده که ممکن است باعث افت بیشتر ریاست لنوو در بازار کامپیوترهای شخصی شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

با آن‎که این شرکت چینی بزرگترین تولیدکننده‎ی PC در جهان است، مشتاقان اندروید نیز نام این شرکت را به واسطه‎ی مالکیت شرکت موتورولا می‎شناسند. این شرکت چینی در سال 2014 موتورولا را از گوگل خریداری کرد، با این امید که در بازار وسوسه‎ بر‎انگیز گوشی‎های هوشمند سهمی از بازار به دست آورد. متاسفانه، بخش گوشی موبایل لنوو هنوز سود‎دهی خاصی نداشته و این شرکت پذیرفته که خرید موتورولا نیازهای مورد نظر آن‎ها را برآورده نکرده است. عدم توانایی کسب و کار گوشی‎های هوشمند این شرکت در جبران‎سازی ضررهای خود هدف نهایی لنوو را تحت تاثیر منفی قرار داده است. تحول کسب و کار این شرکت در چین می‎تواند باعث افزایش فروش گوشی‎های هوشمند آن شود چون لنوو نسبت به چالش‎هایی که در کسب و کار مرتبط با مصرف‎کننده روبرو می‎شود مانند بخش گوشی موبایل، بهتر از خود واکنش نشان می‎دهد.