شایعاتنمایشگرها

شایعه: ال‌جی و سامسونگ نمایشگرهای OLED اپل را تامین خواهند کرد

اگر اخبار مربوط به شرکت‌های اپل در مورد احتمال استفاده از پنل‌های OLED به جای پنل‌های LCD در آیفون‌های بعدی را دنبال کرده باشید، احتمالا در مورد اینکه شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ نیز شنیده باشید که هنوز مشخص نشده کدام‌یک از آنها مسئول تولید این پنل‌های خواهند بود. حال خبری جدید توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده که نشان می‌دهد هر دو شرکت ال‌جی و سامسونگ پنل‌های مورد نیاز اپل را تامین خواهند نمود.

باید اشاره داشته باشیم که اگر اپل بخواهد از این پنل‌ها را آیفون‌های بعدی خود استفاده نماید، این اتفاق نمی‌تواند زودتر از سال 2018 رخ دهد. پس نباید منتظر پنل‌های OLED در آیفون 7 باشیم. به هر صورت خبرگزاری رویترز اصرار دارد نشان دهد که این دو شرکت هر دو با اپل همکاری خواهند داشت. ال‌جی و سامسونگ نیز تا کنون سکوت کرده و احتمالا منتظر واکنش‌ شرکت اپل هستند. اما چیزی که می‌توان آن را با یقین بیان کرد، این است که اپل زودتر از سال 2018، از پنل‌های LCD روی بر نمی‌گرداند.

در حال حاضر اپل تنها در ساعت هوشمند خود از پنل‌های OLED استفاده می‌کند و شاید استفاده از همین پنل‌ها نظر اپل را برای به کار‌گیری آنها در آیفون نیز تغییر داده است. یکی از مزایایی که در مورد پنل‌های OLED وجود دارد، این است که این پنل‌ها عکس‌ها را با کیفیت بالاتری نسبت به پنل‌های LCD نمایش می‌دهند و ضخامت آنها نیز کمتر می‌باشد. این موضوع می‌تواند برای مهندسین امکان تولید محصولات نازک‌تر را فراهم نماید. البته پنل‌های LCD نیز مزایای خود را دارند که یکی از مهم‌ترین آنها، طبیعی‌تر بودن رنگ‌هاست که می‌تواند انتخاب بسیاری از کاربران باشد.

به هر حال باید منتظر باشیم و ببینیم که بزرگ‌ترین کمپانی حال حاضر جهان از چه پنلی در آیفون‌های بعدی استفاده خواهد نمود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا