اخبار شرکت‌ها

تصویب پروانه عمومی و ضوابط فنی بهره‎‌برداری از بی‌سیم‌های دستی کم‌توان

عظیم فرد، مدیرکل صدور پروانه سرویس‌های رادیوئی رگولاتوری، تصویب “پروانه عمومی و ضوابط فنی بهره‌برداری از تکه باند فرکانسی ۴۳۳/۵- ۴۳۳/۰۵ مگاهرتز توسط بی‌سیم‌های دستی کم‌توان در سرویس متحرک خشکی (LPD۴۳۳)” را اعلام کرد.

به گفته عظیم فرد، براساس بند ۸ این مقررات، شرکت‌های دارنده پروانه ارائه خدمات ورود، خرید و فروش/ تولید و فروش تجهیزات رادیوئی می‌توانند پس از دریافت گواهی تائید نمونه از اداره‌کل استاندارد و تائید نمونه رگولاتوری درباره واردات یا فروش دستگاههای بی‌سیم دستی کم‌توان اقدام کنند.

وی همچنین افزود: پروانه عمومی و ضوابط فنی بهره‌برداری از بی‌سیم‌های دستی کم‌توان برای تامین نیاز ارتباطی آن دسته از متقاضیانی تصویب شده که نیازمند دسترسی قانونی و سریع به ابزار ارتباط رادیوئی غیرحرفه‌ای برد کوتاه برای مکالمه کاری و کوتاه هستند.

وی با اشاره به دستگاه‌های بی‌سیم کم‌توان که دارای گواهی تائید نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی باشند، اظهار کرد: این دستگاه‌‌ها نیاز به دریافت پروانه اختصاصی نداشته و استفاده از آن‌ها درصورت رعایت ضوابط و مقررات مربوط برای عموم مانعی ندارد.

عظیم فرد در ادامه گفت: مقررات و ضوابط فنی دستگاه‌های بی‌سیم کم‌توان که دارای حداکثر توان ۱۰ میلی وات بوده و در محدوده فرکانسی ۴۳۳/۰۵۰ تا ۴۳۴/۷۹۰ مگاهرتز فعالیت می‌کنند، به قوت خود باقی است و استفاده از این دستگاههای بی‌سیم کم‌توان برای عموم درصورتی مجاز است که گواهی تائید نمونه داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن