تازه های تکنولوژی

سیستم ذخیره سازی 400 ترابایتی فوجی فیلم مبتنی بر نوار مغناطیسی

فوجی فیلم سیستم ذخیره سازی ای را توسعه داده است که می تواند ۴۴۰۰ ترابایت فضا را برای آرشیو در اختیار کاربران قرار دهد. این سیستم ذخیره ساز حجم عظیمی را برای کاربران تدارک خواهد دید.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، پیشرفت در سیستم های مختلف ذخیره سازی باعث شده تا شرکت فوجی فیلم را بر آن دارد تا بزرگترین آرشیو و ذخیره ساز محتوای رسانه‌ای را تولید کند. این سیستم با ظرفیت ۴۰۰ ترابایت با استفاده از یک درایو نوار مغناطیسی � تواند حجم عظیمی از ظرفیت ذخیره‌سازی را برای کاربران به ارمغان آورد. همچنین سیستمی با این حجم از ذخیره سازی یک پیشرفت بزرگ در زیرساخت‌های آرشیو به حساب خواهد آمد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

هرچند که ذخیره سازی روی نوارهای مغناطیسی کمی قدیمی به نظر می رسد اما بهترین روش برای نگهداری اسناد در بلند مدت محسوب می شود و هنوز بسیاری از کاربران داده های با ارزش خود را بدین گونه و با سلامت بیشتر ذخیره می کنند. البته این سیستم ممکن است نسبت به روش های جدید سرعت پایین تری داشته باشد، اما یک روش عالی برای ذخیره سازی حجم عظیمی از عکس ها و فیلم ها محسوب می شود. شرکت های سونی و فوجی فیلم تنها شرکت‌هایی هستند که هنوز در صنعت تولید نوار مغناطیسی ذخیره سازی در بازار فعالیت می کنند. البته بزرگترین هارددرایوی که در گذشته تولید شده بود ۱۵ ترابایت ظرفیت داشت که در مقایسه با محصول فوجی فیلم بیشتر به یک فلش درایو شباهت دارد.

فرمتهای ذخیره سازی مبتنی بر درایو های مغناطیسی LTO از جنس باریم فریت (BaFe) است. اما اکنون فوجی فیلم اعلام کرده که قرار است از ماده دیگری به نام استرانسیوم فریت (SrFe) در محصول جدید خود استفاده کند. این ترکیب خاصیت بهتری نسبت به باریم فریت (BaFe) خواهد داشت. همچنین چگالی بیشتری را در درایو های ذخیره سازی مبتنی بر این ماده به وجود خواهد آورد. این ماده می‌تواند باعث افزایش فضای ذخیره سازی نیز شود. هرچند عرضه این محصول ممکن است بسیار طولانی باشد، بسیاری از رسانه‌ها تولید این محصول را برای سال ۲۰۳۰ می دانند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا