تازه های تکنولوژی

ساخت نوعی نمایشگر که می تواند روی سطوح اسپری شود

محققان با کمک تکنیک های چاپ سه بعدی و ترکیب آن با فناوری های الکترونیکی قابل اسپری صفحه نمایشگر جدیدی را اختراع کردند که می‌تواند به شکل های دلخواه در بیاید.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از News Atlas، ترکیب تکنیک های چاپ سه بعدی و فناوری الکترونیکی صفحه‌نمایش جدیدی را ابداع کرده است که به ProtoSpray موسوم است. این ترکیب جدید را می‌توان با اسپری بر روی هر سطحی به صورت یک نمایشگر لمسی درآورد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

این نمایشگر لمسی قابل اسپری را می توان روی اجسام مانند یک مکعب، یک شکل نیم دایره و یا یک لوله تولید کرد. محققان سازنده نمایشگر از دانشگاه بریستول معتقدند این فناوری در آینده می‌تواند به ایجاد اشیا تعاملی با شکل و اندازه دلخواه کمک کند. در این فناوری از الکترودهای به هم پیوسته در یک طرح معین و یک لایه از جوهر الکترولومینسنت در iv بر روی یک بستر چاپ سه بعدی استفاده شده است که میتواند در آینده نمایشگرهایی با شکل و رنگ های خاص تولید کند.

این نمایشگر های کوچک با اعمال بار الکتریکی روشن می شود و ورودی‌های لمسی ساده را نیز پاسخ می دهداین نمایگشر می تواند کاربرهای فراوانی داشته باشد. به عنوان مثال می توان از آن برای بازکردن درب ورودی و یا راهنمایی بازدیدکنندگان از مکان های عمومی استفاده کرد.

اولی هانتون، محقق دانشگاه بریستول می‌گوید: با خارج شدن نمایشگر را از حالت دو بعدی و مستطیل می توان امید داشت که از این به بعد شاهد اشیا تعاملی به هر شکل دلخواه باشیم. ما با کمک چاپ سه بعدی پلاستیک و پاشش موادی که به الکتریسیته پاسخ می دهند اشیایی را تولید می‌کنیم که شکل دلخواه دارند و می توانند اطلاعات را نمایش دهند و حتی لمس را تشخیص دهند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا