ساخت کفپوش های نانو ایرانی با مقاومت به سایش بالا

خبر امروز 29 تیر 1399 پایگاه خبری تکنا : یک شرکت ایرانی اقدام به تولید لاک با پایه آکریلات حاوی نانوذرات جهت بهبود مقاومت به سایش و افزایش میزان ماتی کف پوش های PVC کرده است. به گزارش سرویس خبری اختراعات پایگاه خبری نکنا به نقل از اخبار ایران ستاد نانو ، مدیرعامل این شرکت گفت: […]

خبر امروز 29 تیر 1399 پایگاه خبری تکنا : یک شرکت ایرانی اقدام به تولید لاک با پایه آکریلات حاوی نانوذرات جهت بهبود مقاومت به سایش و افزایش میزان ماتی کف پوش های PVC کرده است.

به گزارش سرویس خبری اختراعات پایگاه خبری نکنا به نقل از اخبار ایران ستاد نانو ، مدیرعامل این شرکت گفت: در صنعت تولید کف‌پوش‌ها برای محافظت از چاپ انجام شده روی کف‌پوش از لایه‌ محافظ استفاده می‌شود، لایه‌ای که از جنس رزین بوده و با ضخامت کم روی سطح قرار می‌گیرد،  ما موفق به تولید این لاک مات‌کننده شدیم، محصولی که در حال حاضر از خارج وارد می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ۲۰۰ کیلو تولید آزمایشی برای یکی از شرکت‌های کف‌پوش‌سازی از این لاک انجام دادیم و در حال تست‌های نهایی روی خط تولید این شرکت هستیم تا این فناوری با خط تولید شرکت کف‌پوش‌سازی منطبق شده و امکان استفاده صنعتی از آن برای این تولیدکننده فراهم شود،  این شرکت نیاز فعلی خود را برای این مات‌کننده از یک شرکت ترکیه‌ای تامین می‌کند که به زودی محصول ما وارد خط تولید آنها خواهد شد و دیگر نیاز به واردات این محصول نیست.

رحمت گفت: در این لاک مات‌کننده از نوعی نانو ذرات استفاده می‌شود که موجب افزایش مقاومت به خراش شده و همچنین زیبایی چاپ را افزایش می‌دهد.

رحمت به کاربردهای وسیع این لاک در بخش‌های دیگر اشاره کرد و گفت: این لاک علاوه بر صنعت کف‌پوش، در تولید تیوب‌های لوازم آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می‌شود،  معمولا تیوب‌هایی که چاپ زیبایی دارند از این نوع لاک بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: فناوری این لاک در مرکز رشد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی توسعه داده شده است و تولید آن در حال حاضر به صورت برون‌سپاری انجام می شود.

وی یادآور شد: این شرکت برای تولید این لاک از تجهیزات و امکانات دیگر شرکت‌ها استفاده می‌کند، براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است بعد از دریافت سفارش از مشتریان با ظرفیت ۲ تُن در ماه این شرکت کار کند. برای مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی پایگاه اخبار فناوری مراجعه کنید.