اخبار شرکت‌هاسیستم عامل‌ها

مایکروسافت فروش رایانه‌های مبتنی بر ویندوز 7 را تا یک‌ سال دیگر ادامه خواهد داد

این هفته مایکروسافت در وب‌سایت رسمی خود تاریخ امکان عرضه‌ی ویندوز 7 را تا 31 اکتبر 2016 تمدید کرد تا فروش رایانه‌های شخصی که ویندوز 7 را به عنوان سیستم‌عامل پیش‌فرض در اختیار دارند تا یک‌سال دیگر ادامه‌ یابد.

مایکروسافت در سال گذشته فروش رسمی ویندوز 7 را به طور کلی قطع کرد اما عدم محبوبیت ویندوز 8 باعث شد تا کاربران بیشتر به سراغ رایانه‌هایی روند که دارای سیستم‌عامل ویندوز 7 بوده و از بروز رسانی سیستم خود نیز به ویندوز 8 جلوگیری می‌کردند. همین مسئله باعث شده تا مایکروسافت فروش رایانه‌هایی که ویندوز 7 را بر روی سیستم خود به صورت پیش‌فرض نصب شده می‌بینند تا یک‌سال دیگر ادامه دهد و دیرتر از آن‌چه که فکرش را می‌کردیم به توقف فروش این رایانه‌ها روی آورد. البته این شرکت پشتیبانی از نسخه‌های Home Basic, Home Premium, و Ultimate را سال گذشته به اتمام رساند و تنها پشتیبانی از نسخه‌ی Professional ویندوز 7 تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

باتوجه به این خبر می‌توان گفت که مایکروسافت قصد دارد از نسخه‌ی Professional ویندوز 7 و ویندوز 8.1 در یک تاریخ پشتیبانی خود را قطع کند. این در حالی است که ویندوز 8 حدودا چهار ماه قبل از به اتمام رسیدن پشتیبانی از دو نسخه‌ی ذکر شده، کار خود را تمام شده خواهد دید. ویندوز 8 تنها تا تاریخ 10 تیرماه 1395 توسط مایکروسافت پشتیبانی خواهد شد.

به‌هر‌حال طبق وعده‌هایی که مایکروسافت به کاربران خود داده، پشتیبانی نرم‌افزاری و بروزرسانی‌های مختلف برای ویندوز 7 تا سال 2020 ادامه خواهد داشت و بعد از آن به طور کامل پشتیبانی از این نسخه محبوب ویندوز نیز همانند ویندوز XP که سال گذشته به اتمام رسید، پایان می‌یابد.


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا