به‎روزرسانی‎های مرورگر اج مایکروسافت از آپدیت‎های ویندوز 10 جدا می‎شود

احتمالا مایکروسافت قصد دارد سیستم‎عامل ویندوز 10 مبتنی بر فضای ابری (Windows 10 Cloud) خود را فردا طی رویدادی معرفی کند. Windows 10 Cloud  گفته می‎شود نسخه‎ی جدیدی از این سیستم‎عامل است که به اجرای اپلیکیشن‎هایی می‎پردازد که در ویندوز استور قرار دارند. این محصول جواب مایکروسافت به کروم‎بوک مایکروسافت است. به منظور رقابت بهتر […]

احتمالا مایکروسافت قصد دارد سیستم‎عامل ویندوز 10 مبتنی بر فضای ابری (Windows 10 Cloud) خود را فردا طی رویدادی معرفی کند. Windows 10 Cloud  گفته می‎شود نسخه‎ی جدیدی از این سیستم‎عامل است که به اجرای اپلیکیشن‎هایی می‎پردازد که در ویندوز استور قرار دارند. این محصول جواب مایکروسافت به کروم‎بوک مایکروسافت است. به منظور رقابت بهتر با کروم‎بوک‎ها، اهالی ردموند گفته می‎شود قصد دارند به‎روزرسانی‎های مرورگر اج مایکروسافت را از آپدیت‎های سیستم‎عامل ویندزو 10 جدا کنند.

جدا از به‎روزرسانی‎های امنیتی، مرورگر اج تنها سالی دوبار آپدیت‎های مهم را دریافت می‎کند که زمان‎بندی آن‎ها با بیلدهای جدید ویندوز 10 است. این قضیه برای مرورگر کروم متفاوت است که به دفعات آپدیت‎های خود را به صورت مجزا از گوگل دریافت می‎کند.

وب‎سایت خبری Neowin با نقل‎قول از منابع اطلاعاتی داخل مایکروسافت ادعا می‎کند که پس از آپدیت بعدی مهم ویندوز 10 در شهریورماه، چنین اتفاقی رخ خواهد داد و به‎روزرسانی‎های مرورگر اج از سیستم‎عامل جدا می‎شود. به دنبال آن کاربران قادر خواهند بود آپدیت‎های این مرورگر را از ویندوز استور دریافت کنند. مایکروسافت نیز قادر به اضافه کردن سریع‎تر قابلیت‎ها به این مرورگر است بدون این‎که بخواهد برای آپدیت مهم بعدی ویندوز 10 صبر کند.

این امر، حداقل به صورت تئوری، باعث می‎شود که مرورگر اج مایکروسافت به نسبت رقیب خود یعنی کروم که پادشاه مرورگرهای وب باقی‎مانده است، توانمندتر شود. جنبه‎ی منفی این‎جا برای مایکروسافت این است که این شرکت قادر نخواهد بود در آپدیت‎های سالی دو بار خود برای ویندوز 10 قابلیت‎های جدید اج را ذکر کند.

این شرکت احتمالا فردا در رویداد MicrosoftEDU خود، این تغییر را تایید خواهد کرد.

تبلیغات :

buy Neuralink