کنسول های بازی

مایکروسافت تاکنون 18 میلیون دستگاه از کنسول بازی ایکس‌باکس وان خود را فروخته است

دو سالی از زمان عرضه‌ی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت می‌گذرد و با اینکه هنوز هیچ آمار رسمی و دقیقی از مجموع فروش این کنسول بازی به انتشار نرسیده، خانم Mary Jo Foley از وب‌سایت ZDNet در خبری به استناد به یک منبع معتبر، اعلام کرده که تعداد کنسول‌های Xbox One که این شرکت موفق به فروش آنها شده، 18 میلیون دستگاه بوده است.

این در حالیست که ویندوز 10 مایکروسافت تا کنون بیش از 200 میلیون بار نصب شده و مایکروسافت نیز اعلام کرده که در آینده نزدیک و با گسترش عرضه‌ی این سیستم‌عامل در دیگر نقاط جهان، سرعت نصب این سیستم‌عامل بسیار بیشتر نیز خواهد شد. در کنار این موضوع، خانم Foley اعلام کرده که تعداد 18 میلیون کنسولی که در مورد آن سخن گفته، کنسول‌هایی هستند که هم‌اکنون “فعال” بوده و شاید تعداد این کنسول‌ها در واقعیت، بیشتر از 18 میلیون دستگاه نیز باشد.

به هر شکل، مایکروسافت به هیچ وجه نتوانسته موفقیتی که سونی کسب کرده را به دست آورد چرا که این شرکت ژاپنی تا کنون بیش از 36 میلیون دستگاه کنسول Play Station 4 را به فروش رسانده که طبق گفته‌ی مدیران این شرکت، تنها 5.7 میلیون دستگاه از این کنسول‌ها، در تعطیلات کریسمس فروخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا