اخبار شرکت‌ها

مایکروسافت پس از اپل و آمازون در مرتبه سوم اینتربرند قرار گرفت

شرکت مایکروسافت توانست با کنار زدن گوگل به مقام سوم اینتررند دست پیدا کند. اکنون این شرکت پس از اپل که با ارزش ترین برند دنیا شناخته شده و آمازون در مرتبه سوم قرار دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مایکروسافت از سال پیش تاکنون توانسته ارزش برند خود را تا ۵۳ درصد افزایش دهد. همین موضوع باعث شده است تا به رتبه سوم صعود کرده و با ارزش برند ۱۶۶ میلیارد دلارجایگاه گوگل را تصاحب کند. پس از اپل، آمازون با ارزش برند ۲۰۰ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد.

گوگل نیز از سال گذشته تا کنون دو پله سقوط داشته و ارزش برند آن یک درصد کاهش داشته است. اکنون این شرکت با ارزش ۱۶۵ میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد. پس از آن سامسونگ است که در رتبه ۵ قرار گرفته است.

این آمار توسط اینتربرند و با توجه به ارزش آن برند سنجیده شده است.در واقع اینتربرند تنها ارزش برند را تخمین می زند و به ارزش بازار کاری ندارد. اینتربرند اعلام کرد در کل امسال مجموعه شرکت ها با افزایش ارزش برند مواجه بودند و نسبت به سال گذشته ۹ درصد رشد داشتند. همچنین با توجه به اینکه میانگین رشد برندها ۱۴ درصد بوده این عدد در مورد برندهای فناوری حدود ۲۰ درصد محاسبه شده است. در جدول مربوط به اینتر برند برندهای مربوط به فناوری ۴۸ درصد ارزش کل جدول را تصاحب کرده اند. در حالی که در سال 2010 این رقم ۱۷ درصد بوده است. هم اکنون ۳ برند برتر جدول را نیز همین شرکت‌های فناوری تشکیل می‌دهند.

 


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا