مایکروسافت اعلام کرد کلیه نسخه‌های ویندوز در معرض خطر هکرها قرار دارند

مایکروسافت از وجود دو آسیب پذیری خطرناک درویندوز خبر داده است. این دو آسیب پذیری از نوع روز صفر هستند و می توانند کنترل کامپیوتر را به دست هکرها داده و از این نظر کلیه کاربران در معرض خطر قرار دارند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از Engadget، مایکروسافت […]

مایکروسافت از وجود دو آسیب پذیری خطرناک درویندوز خبر داده است. این دو آسیب پذیری از نوع روز صفر هستند و می توانند کنترل کامپیوتر را به دست هکرها داده و از این نظر کلیه کاربران در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از Engadget، مایکروسافت نسبت به وجود دو آسیب پذیری خطرناک به کاربران ویندوز هشدار داده است. ظاهرا این آسیب پذیری در قسمت Windows Adobe Type Manager Library قرار دارد و به سایر برنامه ها اجازه رندر کردن می دهد. اکنون هکرها به کمک این آسیب پذیری می توانند کاربران را از طریق نمایش فایل ها در قسمت پیش نمایش فایل ها و پوشه ها (Preview Pane) به دام انداخته و کنترل کامپیوتر آها را به دست بگیرند.

مایکروسافت اعلام کرده که در حال تهیه وصله امنیتی بوده و آن را در بروزرسانی 14 آوریل (26 فروردین) منتشر خواهد کرد. این شرکت به کاربان توصیه کرده تا آن زمان بخش های  Preview Pane و Details Pane در فابل اکسپلورر در ویندوز را غیرفعال کرده و منظر انتشار بروزرسانی امنیتی این شرکت باشند. کلیه کاربران در ویندوز 7، ویندوز سرور 2008، ویندوز سرور 2008 R2، ویندوز سرور 2012، ویندوز سرور 2012 R2 و ویندوز 8.1 در معرض خطر این آسیب پذیری قرار دارند.

تبلیغات :

buy Neuralink